» Poradna » Notebooky

Notebook na VŠ

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat a poprosit třeba i o radu. Sháním notebook na VŠ, něco na čem bych mohl dělat práci typu word atd. a třeba abych si ntb vzal i do školy, ale i sem tam si něco zahrál, hry typu třeba GTA 5, Witcher, Watch dogs a něco tomu podobného. Mám vybraný tento notebook, ale stále váhám, kvůli váze a taky výdrži baterky. Vím, že u těchto notebooků ta výdrž není nějak extra velká. Tak jestli vybrat úplně něco jiného, nebo ne. Vybraný notebook: https://www.czc.cz/lenovo-ideapad-gaming-3-1...

Odpovědi na otázku

Ideapad je dle mé zkušenosti dost mizerně zpracovaná modelová řada od Leninova...

Například v čem? Co byste tedy doporučil?

Ideapady, co jsem měl v ruce, měly takové ty levné plasty, různě se to prohýbalo a vrzalo a celkově to na mne nedělalo dobrý dojem. Možná se zlepšili, nevím... Podobně HP Pavilion nemá zrovna dobré reference...

A na jakou VŠ jdeš

Podobná cenová kategorie a solidní provedení s 80wh baterií ale bez os . https://m.alza.cz/lenovo-legion-5i-15

Moc děkuji. Budu o něm přemýšlet, přeci jen ta baterka je pro mě taky důležitý faktor, i přes to, že vim, ze u herních ntb ty baterky nejsou nějak extra dobré. U toho co jsem posílal je jen 45wH? Nevíte? Nemohl jsem to nikde najít.

Rozpočet tedy do 20 000? Co na tom chceš v rámci školy dělat? Jenom office? Nějaké CAD programy?Ty hry, které popisuješ si na tom zahraješ, ale je to docela kompromis. Lepší by bylo mít desktop na hraní a laptop na psaní.Jak znám živě.cz, tak počítám s tím, že ti tady mnoho expertů napíše, že "herní" notebooky jsou úplná blbost :) Nicméně já jsem taky takhle fungoval a fungovalo to - přes den ve škole něco psal nebo programoval, přes noc pařil :)

Ano, přesně jak píšete, rozpočet do 20 tisíc. A s těmi programi jste to taky trefil. Vim, ze herni noťas je svým způsobem blbost, ale na herni desktop, a k tomu například MacBook, nemam. Taky bych to bral víc, ale snažím se najít nějakou alternativu, a přijde mi i výhoda ta, ze si ntb budu moci převést například, když se budu vracet na víkend domů z bytu.