» Poradna » Notebooky

Notebook na VŠ

Ahoj, Potřeboval bych poradit s výběrem notebooku na VŠ. Jde mi o dlouhou výdrž baterie a měl by zvládat 3D grafiku (SolidWorks, AutoCad studentské licence)Doposud jsem měl repasovaný Lenovo w510 s quadro FX880M.bohatě zvládal modely co jsem potřeboval. (žádné složité sestavy se nedělali). Bohužel výdrž baterie byla max 1h a hlavně už umřel. A nevím jaký notebook je nejlepším kompromisem výkon x cena x výdrž baterieDěkuji za radu

Odpovědi na otázku

Kdyz je pro tebe dulezita cena, tak proc sem jeji maximum nenapises?

ptám se na nejlepší poměr mezi vším, podrobně řečeno notebook co vydrží alespoň 4h na baterii, s výkonem aby zvládl to co můj předešlí a vyšší za co nejmenší cenu.

Měl jsem vybrané nějaké repasované pracovní stanice od dell, ale myslím že se s výdrží baterie moc nedostanu a neumím odhadnou jakou grafiku, zda musí být quadro nebo by školní malé sestavy zvládla i nějaká herní

dostal jsi jasnou otázku a odpověděl jsi mnoha písmenky, leč k ničemu. To se teď učí na VŠ vše obkecat bez výsledku?

Dle mého názoru jeho odpověď úplně špatná není. Chce notebook výkonově podobný tomu předcházejícímu (aby zvládal jeho požadavky) v co nejlepším poměru cena výkon. Nechápeš?

Najlepsi kompromis je repasovany precision so svorjadrovym core i7, 16GB RAM a 500GB SSD disk. Quadro je samozrejmost, bez toho nikdy nevies, co nepojde. A hlavne treba kupit novu baterku. Cena je okolo 1000 eur.

podle mne ten notes dlouho výdrž na baterku a zároveň i výkon mít nemůže a 4 hodiny je dost náročný požadavek. Můžeš si zkusit mrknout na recenze HP Zbook - doprodávaj se zbytky modelů Zbook 15 G3 za dobrou cenu - jak dlouho vydrží na baterku. Zbook 15 G4 se taky ještě prodává ale už dráž - i tak nejspíš šel cenově dolů, páč by už snad měla být na trhu G5.

Je opravdu tolik potřebná quadro? Ptám se jelikož mi doma stačila GTX960 v pevném počítači a nedovedu srovnat třeba GTX960 v pevném a GTX1080 v notebooku. Nadávky si prosím nechte, kdybych mi to bylo jasné jak vám, nepsal bych si o radu.

Tenhle má výborný poměr cena/výkon https://www.alza.cz/hp-zbook-17-g5-d5459278.htm

Popravdě... máš reálnou zkušenost? Tahle tebou vybraná ''věc'' se neuvěřitelně přehřívá při jakékoliv (i nenáročné) činnosti. Konfiguraci mám krom nižšího disku stejnou. Plus ta váha... Takže do školy (nejenom vzhledem k ceně) opravdu nepoužitelné.

Tak to bys měl využít servisu HP.