» Poradna » Notebooky

Notebook na strednú školu

Dobrý deň, vyberám si nový notebook na SŠ odbor buď Elektrotechnika alebo Informačné a Sieťové Technológie, notebook by mal byť do 700-800 eur čiže približne 20000kč. Notebook by mal mať numenickú klávesnicu, najlepšie podsvietenú celú klávesnicu, procesor od Intelu, nejakú dobrú grafiku. Notebook budem využívať v škole, na prezentácie,internet,sledovanie filmov čiže by ma potešil väčší display, a nejaká tá hra..Ďakujem.

Odpovědi na otázku

Díky za sdělení.PrasatkoPee

To že som tam nenapísal otázku ale iba oznamovacie vety neznamená že nepotrebujem poradiťPeter

OK. Já osobně doporučuji čterečkovaný sešit. Dá se do něj dobře psát, slušně kreslit schémata a dají se tam hrát některé hry. Pro střední školu považuji za ideál.PrasatkoPee

Piškvorky, lodě... čtverečkovaný sešit je rozhodně way-to-go!

Bez jasné otázky tvůj příspěvek patří na blog, ne do Poradny.Jinak, na střední školu žádný notebook ve skutečnosti nepotřebuješ. Stačí ti pořádný sešit (však si přelož slovo notebook do češtiny).

Ja viem Lenže som bol na dni otvorených dverí na oboch školách a notebook mi bol doporučený, pýtal som sa nato..Mám inak starší notebook doma, lenže ten už seká a nedá sa poriadne spraviť ani prezentácia.. A ževraj na Notebooku by som mal robiť už aj 3D návrhy na tlač na 3D tlačiarni a podobné veci a to sa už v zošite urobiť nedá 😉

Neboj, jestli ti doporučili notebook, tak ti i doporučí konkrétní typ s konkrétním OS a sw výbavou.PrasatkoPee

Lenže ja budem potrebovať notebook už na začiatku strednej, starší už odchádza čiže som chcel poradiť čím skôr aby som mal čas sa rozhodnúť a nekupovať ho na poslednú chvíľu a kúpiť niečo zlé, preto som tu prišiel po radu..

No jestli tě přijali, tak co ti brání se jich zeptat už teď?PrasatkoPee

Ešte ma neprijali, 14. A 17. mája píšem prijímačky..Len som sa dopredu chcel opýtať 😂

Notááák, netrap ho

Buď kecáš, nebo je to hodně divná škola. Na tohle by škola měla mít vybavenou učebnu, kde je alespoň jedna 3D tiskárna a stolní počítač pro každého studenta. Tiskárny třeba s síti. A pokud vám něco zadá jako domácí práci, tak mít možnost si ten projekt donést na flešku a je každém studentovi kde a na jakém počítači si to doma dělá. Tak normálně fungují jakékoli předměty, ve kterých ke potřeba počítač. Jinak na poznámky je stále bezkonkurenční sešit, barevné propisky a pravítko. Rychlá a flexibilní práce. Existuje teda jedna alternativa sešitu, v podstatě takový...elektronický sešit, kdosi tu jednou na to dával odkaz. Ale notebook do hodiny potřebuješ snad jen výjimečně, spíš vůbec.

Nekecám a notebook budem potrebovať aj tak,lebo ak sa mi pokazí môj netbook tak si chcem kúpiť už niečo väčšie..

Jo a každý student bude mít v notebooku licencovaný SW (nějaký CAD předpokládám), a to tento rok, příští rok další a zas další. Na to jsou prostě ve školách specializované učebny vybavené vším potřebným. Maximálně si student na domácí studium může stáhnout nějakou studentskou education verzi toho kterého programu.

ledaže by škola byla progresivní pracovala např. ve FreeCADu - pak stačí studentům říct, ať si ho nainstalují i doma a všude kde potřebují... Ale pochybuju o tom. Stejně jako se údajně Eagle dá do jisté míry nahradit Kicadem.

Doporučený na co? To jako nemají peníze na zařízení učebny?Jestli se nevyjádřili ohledně SW apod. tak to asi nemá cenu zatím řešit.Jinak 20 tisíc na notes, na kterém chceš pařit hry je málo.

kdyz vis co potrebujes tak to proboha naklikej do filtru treba na czc.cz v cene okolo 20k jich zas tolik neni...staci si vybrat :)) pripadne pak sem hodit treba dva co mas vybrane a pak se ptat o radu...

Dá se čekat, že na SŠ, dokonce VŠ i technického směru žádný NTB nepotřebuje. Nebo dokonce ani mít v některých případech v učebně\laboratoři nesmí. A na přednášky je zbytečný protože často je užitečnější diktafon a foťák.

Nikdo nikde zadny NTB nepotrebuje