» Poradna » Notebooky

Notebook na přednášky s velkou výdrží

Ahoj,chci si koupit nový ntb a ráda bych si nechala poradit. Využívám především práci na internetu; sledování filmů apod., práce v MS Office, hry nehraju. Notebook vždy užívám velmi často, prakticky celý den, a kolikrát mám práci rozdelanou, že jen ntb sklopim a i několik dní nevypnu, což vím že není dobře, někdy se ale stane. Hledám především ntb, který vydrží i takovou zátěž a neodejde měsíc po záruce :) pokud možno lehčí a střední velikosti (nosím s sebou na přednášky). A hlavně ne Acer. Cena do 25 tis.Předem díky za tipy.

Odpovědi na otázku

Pokud jsi drsnější tak řadu Lhttps://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-l480-d528... A pokud úplně drsná tak řadu Thttps://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-t480

Pokud ho používáš tímto způsobem, tak popřemýšlej nad notebookem s SSD, nastavením hibernace po stisku tlačítka power a po zavření víka...

Díky!

Za 25K máš Macbook Air v základní konfiguraci (i5/8Gb RAM/128SSD), pokud by ti kapacita disku stačila, vyhovuje ve všem a především ve velké výdrži.

Přesně celodenní zátěž na VŠ vydrží akorát Air se 120GB lze pohodlně existovat, do slotu na SD nifty drive a sdhc kartu na filmy...

Proč ne Acer? Acer je na tom kvalitou a dílenským zpracováním dneska o dost lepší než Lenovo, takže pokud máš několik let staré zkušenosti s tehdejším Acerem, tak už to dávno neplatí.

Právě jsem Ti udělil kladný bod z notebooku Acer z roku 2006. Naprosto funkční a spolehlivý.

taky máme pořád jeden Acer, ještě s disketovkou a XP a funguje (baterka pochopitelně skoro KO), ale na diagnostiku ap. v pohodě.

Mám typ Travelmate 2490 , XP a baterie vydrží sice jen 20 sec, ale už ho nikam nepřenáším, jinak ve je původní stavu, pouze jsem rozšířil paměť na 2 GB.

Přesně tak. Aceru se to drží bohužel z dřívější doby díky jedné sérii.

Další nanynka,která někdy slyšela o značce Acer.Mimochodem Acer je 2.nejspolehlivější značka NTB na trhu.Hned po Apple.Ale kup si co chceš .

Ja to zas naopak chapem, svojho casu Acer vyrabal nehorazne smejdy vo vsetkych cenovych kategoriach. Pokial nespravia kampan, ktora by vacsine ludi napravila mienku, tak sa ich to bude drzat dalej.

Mám od aceru dva notebooky a ani s jedním jsem nebyla spokojená. Chápu, že se s časem mohl zlepšit, ale už nechci potřetí riskovat stejný problém

od HP se ti nic nepozdává?

Díky všem za tipy. Ještě jsem přemýšlela o Dell Vostro, nejspíš 5471. Byla by to vhodná volba?

vyřaď všechno, co má grafiku AMD Radeon nebo nVidia. Na nic ji nepotřebuješ a zkracuje výdrž na baterky. Ber něco s grafikou Intel.

No ten je stejná výbava jak ThinkPad E480 co jsem psal nahoře.E480 bude kvalitněji výše. Navíc má lepší displej, výdrž baterie, TrackPoint, čtečku otisků prstů a 1x USB navíc.

Skvěle, moc díky všem