» Poradna » Notebooky

Notebook na práci (matlab, acad, photoshop atp), ssd, antireflex disp., 15-20k?

Ahoj,Chtěl bych Vás požádat o pomoc při výběru pracovního notebooku. Jedná se o notebook čistě do školy a do práce a také na sledování HD filmů. Pracuji v programech jako je Matlab, Mathematica, photoshop, ACAD, Corel. Dal bych přednost SSD disku a antireflexní úpravě displaye. Doposud jsem nenašel jinou volbu než http://www.alza.cz/hp-probook-450-g2-d226263... . Rád bych se vás zeptal, jestli si myslíte, že notebook bude stačit, popř. jestli byste mi nemohli doporučit nějaký lepší (cena do 20 tis.)Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Pokud už jsi v uvedených programech někdy něco seriozního dělal a myslíš to s nimi opravdu vážně, tak víš, že pro nějakou racionální práci s nimi potřebuješ v prvé řadě velký monitor, ideálně dva.Takže do úvahy by připadaly laptopy s co největším displayerm, to znamená 18 palců a ten za 20 tisíc rozhodně nekoupíš.Odpověď tedy zní : Pokud to myslíš vážně, tak si pořiď desktop ...

Díky za radu, ale doma mám stolní PC, hledám spíš variantu do práce, jelikož počítač tam pomalu nerozchodí ani miny a já tam občas potřebuji v těhlech programech pracovat ;) Primární účel to není, budu používat hlavně jiný SW o menších HW nárocích, nicméně práci ve výše zmíněných programech se nevyhnu a tak hledám NB, který by to v případě potřeby po HW stránce zvládnul.

A v práci máte BYOD? Jak máš pořešeny licence? SW bratru za stopadesát tisíc, možná víc a ntb jen dvacet?PrasatkoPee

to jsou vyhozené peníze, čekal bych IPS, navíc aspoň elitebook 850, 450 nejsou špatné, ale lepší je elite řada. Procesor je není špatný, ale v téhle cenové katogorii máš nárok na lepší, 45OOU, 4600U. 128GB SSD - pořemýšlej, já mám 256.A antireflexní displej je obtěžující, je to jako zrcadlo a i když dáš jas např. na půlku, stále budeš vidět ve dne odlesky oblečení, nemluvě o žárovkách atd. S matným displejem to nehrozí.

Stolní PC jinak se poděláš. Tím myslím poleze ti to na nervy. Do školy si kup nějakou lacinku, v práci by jsi měl PC dostat a na ty tvé "nákladné" programy si kup skutečnou grafickou stanici buď složenou sám pokud víš co daný SW vyžaduje (nic složitého to není) nebo přímo sestavenou HP / DELL dělají je i přímo na dané programy.

Dostatečně výkonné notebooky existují, ale ne za tak málo peněz.

Jo to je pravda, z nouze si můžeš u firmy vyškemrat i "skoro NB" a lá 4,5 kilo a skutečně rychlý. Pro školáka bych i nadále volil stolní PC na doma (výkonné) a do školy lacinku, kterou když mi šlohnou mi pokryje záruka na Alze proti krádeži.

Pro ty programy co si vyjmenoval je na prvním místě velký monitor s vysokým rozlišením. Mluvím ze své vlastní zkušenosti. Sám mám 32' S-PVA 2560x1440 a to je asi tak minimum. Teď se objevily levné 3840x2160, ty bych upřednostnil.Rychlý procesor a SSD až na druhém místě. V mém případě ještě potřebuji spoustu RAM - takže mám maximum co se dá dát na desku. Grafika je jenom tak důležitá aby to obsloužila, takže stačí ta nejlevnější.Koupil jsem si i výkonný notebook, ale ukázal se kvůli malému displeji a malému rozlišení (1920x1080) prakticky nepoužitelný. Na něm je za trest něco dělat. Navíc 4GB RAM mi neumožňuje některé rozsáhlejší výpočty (výpočet předčasně ukončen s chybou). Procesor mě na notebooku výkonnostně neomezuje.Myslím, že by si to měl přehodnotit.

Jak jsem už psal nahoře, stolní PC mám, o to nejde. Problém je v tom, že občas si v těhlech programech potřebuju pohrát i práci, kde bohužel ta možnost není, tak hledám notebook, který by pro mě čistě sloužil jako krizové řešení. Kvůli tomu do toho ani nechci cpát tolik peněz. Samozřejmě chápu ty argumenty, že je potřeba tohle a tamto, ale bohužel mám limitovaný rozpočet a snažím se najít minimální sestavu NB, ve které by práce v takových programech pro NB samotný a tím i pro mě nebylo nic nemožného. Hlavně by se jednalo o matlab či Acad 2013.Každopádně děkuji zatím všem za odpovědi a rady :)

Momentálně na trhu žádný NB s displejem větším, než 18" není. Takže vlez na www.alza.cz, zadej do filtru velikost displeje 18" a víc a podívej se do nabídky. Budeš s tím dost rychle hotov, je jich tam pár a ceny... A u prodejců, jako Asus, HP a ostatní to není o moc lepší.

Pokud to máte v pracovní náplni, pak nechápu, proč nekontaktujete své IT oddělení, nebo minimálně svého nadřízeného?

Já Ti nevím čoveče. Ti "ajťáci" dneska, to jsou vocasi co tak tak prolezli gymplem a s těma nadřízenýma to kolikrát není o moc lepší.Samý mladý ambiciozní a sebevědomý vohnout, to se kolikrát člověk radši postará sám ...

chlape vyser se na retardy odsud z fora,, je to banda mentálů co jsou na poradně tak moc dlouho, že už poradit neumí..Pokud sháníš notebook na výše popsané programy, kup si nějaký za těch 20 ticí od prověřené značky a všechno na tom pojede.Mě zmíněné programy jedou i na starem DELL latitude e5410 bez upravy...jedu Auto cad 2014, photoshop CS6, atd atd, programy na tvoření CN. atdPokud nutně potřebuješ plochu, snad zapojíš externí monitor..Jediný bez čeho se neobejdu já je dock port...Takže pokud máš 20 tis. kup si dell, HP,lenovo za 20 vyber si parametry a neřeš tady s dementama jejich problémy :D

zdravímpotřeboval bych pomoci s matlabemnaimplementovat v matlabu m-funkci která umí najít lokální minimum ze zadané f-ce jedné proměnné a zadané počáteční aproximace. graficky znázornit průběh jednotlivých iterací.michalfaltynek@seznam.cz