Notebook na Photoshop CS2 do 15.000 Kc ?

Ahojte,

mate nejaky dobry tip na notebook do 15.000 Kc / 19.000 Sk pre:

- 80% vyuzitia Photoshop CS2, web grafika, print design (zriedka)
- aspon 15"
- zbytok: maily, web, sem-tam film
- hry nehram
- kompatibilita s OS Windows XP Pro

Doteraz som mal notebook s Pentium Mobile 4 2.0 Ghz + 512 RAM (233 mhz), takze aj od low-endovych dvojjadrovych notebookov v sucasnosti ocakavam ovela vyssi vykon ako s predoslym notebookom. Domnievam sa spravne?

Prepokladam 2 jadrovy procesor, aspon 2 GB RAM, dobry display, vydrz aspon 2 az 2.5 hodiny. Hmotnost nie je az taka dolezita.. ale nech to nevazi 5 kil ..smile

Zvazoval som aj 17" laptopy - lepsie na grafiku, co si o tom myslite? Pracuje niekto z vas vo Photoshope na 17" notebooku?

Co si myslite o Brightview displayoch ? Ja som doteraz mal stale matt, neviem co si mam o tom mysliet.

Dakujem za tipy.

Odpovědi na otázku

předně vybírej podle velikosti displaye... sice jsem pamětníkem provozování photoshopu na 14"ce, ale do toho by šel dneska jen masochista... takže čím větší, tím lepší... výkon procesoru neni ani tak moc důležitý... podstatná je velikosti RAM a samozřejmě pro rozlezlejší PSDčka nejaký dostatečně velký HDD... samozřejmě otázkou zůstává, jak moc profesinálně se chceš grafikou zabývat... na takové to domácí machrování a dělání webdesignu stačí kdejaká srágora...

Vykon CPU - s tym celkom nesuhlasim. Cim vacsia cache a rychlost CPU , tym lepsie pre Photoshop.

RAM plne - suhlasim. Akurat ma stve limit 3.2 gb pre 32 bitove XPcka.

Ozaj co lepsie pre 2 sloty :
- 2 x 1 GB dual channel
- 1 x 2 GB + 1 x 1GB

Neviem ako totiz potom paruje , radsej mat iba 2 GB, ako tou 1GB ramkou "degradovat " rychlost pamate....

eeee print design na displeji notebooku? To by se myslim dalo nazvat profesni sebevrazdou. Ani ne tak co se velikosti uhlopricky tyce, ale hlavne vernost barev je plne nekde jinde. rozhodne doporucuji externi monitor

a snad si nemyslíte že to má na solidní práci Zase si někdo hraje. Ona tož platí rovnice že ten kdo to potřebuje k práci , tak má $ na to aby si to koupil, ten kdo má na to aby si koupil SW má i $ na to aby si koupil adekvátní HW.

Tomcat - ty si asi nejaky velky tazky frajer ze ? Vies ty vobec co je solidna praca? Napr. ked dostanes objednavku na 100-200 banerov, niekolko stranok a povazujes to len za malu jahodku.

Spamataj sa, co ty mozes o tom ako pracujem pre koho pracujem.... Si fakt naivny ak na zaklade tychto informacii spravis unahlene zavery. Len tak pre info, posledny notebook co som mal stal 100.000 . Ale rozhodol som sa ze uz teraz tolko za to nevyhodim a hotov.

Fakt na ludoch ako si ty sa smejem, uspech si nebudujes na flamingu na diskusiach, ale pracou.

nj jenze on ma pravdu (tomcat)

Vies co je konstruktivna rada? Ja fakt sucasnu genraciu ludi na forach a chate nechapem. Namiesto toho aby sa bavili podstatnych veciach , radsej jeden druheho urazaju a tvrdia o sobe ze su ty najlepsi. Jedna vec ... ticha voda brehy myje !!!

Takze prosim, ak niekto chce nieco povedat, k veci - cize k teme. Na prispevky o vasej "mudrosti", bez toho aby ste ma poznali nemam cas.

Ale samorezrejme ze na notebooku nerobim komplikovany print, max. tak vizitky. Na to mam doma mam CRT Eizo a tomu nikto zle farby urcite nevytkne :))

ja celkovo LCD nemusim, ale na notebooku je to nevyhnutnost. Dobre PCD , zacina od 20-30 tisic ak to porovnam s mojim Eizom

no tak hlavne aby ti tam slo to tvoje Ejzo pripojit