» Poradna » Notebooky

Notebook na kompletní tvorbu videa

Ahoj,stříhám videa z gopro (1080p-4k), 360 kamery garmin (5.7k) a mobilu a foťáku (4k).Kvůli videím z 360 kamery a 4k jsem si pořídil ipad 2018, ale to je spíš na jednoduchý střih.Proto plánuju nákup nového ntb, který střih a občasnou grafiku utáhne.Nyní mám ntb toshiba i7 3630QM, 16gb ram, 512 ssd, AMD Radeon hd 7600M, W10 64 + externí monitor.- v tomto setupu se mi v reálném čase nepřehrávají přechody a animace a notebook strašně hučí.Na střih používám Premiere a After effects, případně Luma touch v ipadu.Mám představu koupit buď bazarový nebo nový ntb v konfiguraci:i7 nové generace, SSD, 16gb ram a víc, bez mechaniky, klidně jen 14" Stolní pc nechci.1) Bude to na střih videa stačit ?2) Jakou grafickou kartu ?3) Půjde použít i externí gpx ?Děkuju za reakce :)

Odpovědi na otázku

Podívej se na HP ZBook a obdobnou workstation Precision od Dellu, dají se sehnat po bazarech. Ty jsou určeny i pro profesionální střih videí. Z nových třeba i něco z řady Acer ConceptD a Lenovo série P.

Z HP a Aceru mám pořád strach (poruchovost), Dell a Lenovo supr. Podívám se, díky. A co za grafiku?

Ohledně HP - kravina, nemůžeš srovnávat Zbook a třeba Pavilion!To je stejné jako srovnávat Trabant s Mercedesem. Jinak HP žádnou nadměrnou poruchovostí netrpí. Bál bych se spíš třeba řady Ideapad od Lenova.

Vestavěná grafika Quadro na to stačí. S výkonem Xeonu je to dobrá dvojka.

případně Eurocom - taky dost výkonu, ale levné to nebude.

ludom uz z tych notebookov prepina. Desktop si kup! nie notebook. Tam mozes mat xkrat vyssi vykon a totalne ticho. Ked ti prestane stacit vykon vymenis niektore komponenty a nemusis cele ako notebook.

Výhody pc znám, do této toshiby jsem měl pouze skládané skříně. Potřebuju ho přenášet, proto notebook.

potrebujes strihat na 2 mietach? Alebo 99% strihas len "lokalita A" a na "lokalite B" citas zive.cz? Riesenie je silny desktop + normalny book. Ktomu jedno synology a cez cloud station drive synchronizujes dolezite dokumenty.

4K a 14 palců je blbost. Osobně si myslím že 17 palců pro notes na střih videa by mohlo jakž takž stačit, já stříhám na velkém monitoru. Hučet to bude tak jako tak, protože na střih a render 4K potřebuješ hafo výkonu a notes se blbě chladí.Pro takovéhle využití koukej na Dell Precision a HP Zbook, ale nebude to levné, protože potřebuješ verzi se 4K displejem, když chceš stříhat 4k.S externí grafikou nepočítej.PS: nechápu, proč nechceš desktop, protože to je na tenhle účel zcela logické řešení - beton na stavbu taky nebudeš vozit v kufru BMW i když je to fajn auto.

nah.. nepotrebuje 4k. Strihat 4k sa da aj na 1024 15" CRT :) To co potrebuje je megarychly procesor - ani tak nie na samotny strih ale na render. Moja skusenos je, ze render cez GPU je nepouzitelny (ale rychly) a teda dnes by som siel do 12core ryzenu ak to ma na doma, ak profesionalne, tak threadripper.

a nezdá se ti, že aby ten střih za něco stál, tak by měl být schopen si to stříhané video prohlédnout v plném rozlišení?

uprednostnil by som napr. 27-32" FHD pred 14" 4K, to je moc male a prd na tom vidiet

Díky, pc bych chtěl, ale potřeboval bych k němu výkonej ntb tak či tak - v práci mám spoustu plonkovýho času. Ještě to zvažuju teda ;) Že bych pořidil zas pc a současnej ntb bych nechal v práci-monitor, myš a klávesnici mám -konfigurace může být stejná jako u notebooku? i7 nová gen.; 16gb ram; ssd; a grafiku jakou?-kolik mě to vyjde? okolo 20K?

20k je fakt docela málo. Monitor a periferie už máš? Jestli je to jen o "bedně"?Jedno SSD je asi málo, 4K jsou velká data, potřebuješ tam i úložný HDD - fakt nečekej, že bys stříhal video z exteráku.

Chápu, a je to jen o bedně. Monitor mám 24, třeba časem větší.na bazaru jsem našel třeba tyhle dva:https://pc.bazos.cz/inzerat/111674216/herni-d... https://pc.bazos.cz/inzerat/109656783/dell-pr... Šlo by něco z toho např.?V cpu a gpu se už nevyznám..

Nebo spíš na jaké procesory a grafiky se zaměřit?

i7 ked tak 9900KF, MSI Z390 tomahawk, noctua NH-D15 a uz si na 20...

Rozumim a kdybych nechtěl stavět novej stroj a koupit bazar a ten pak po letech upravovat, tak co by stačilo? ty inzeráty asi nic co?

sam musis najlepsie vediet, ako ti to funguje teraz... pises, ze mas i7 3630QM, podobny vykon ma ryzen3200G - lowendovy kancel CPU. Jazdene pocitace ja osobne nekupujem, vzhladom na ceny to dnes nema vyznam, ked treba setrit $$$, kupis lacnejsi CPU a potom ked dosporis, vymenis.

Oki, díky.. budu šetřit a stříhání na čas nechám

tie 2 inzeraty... xeon E5 2650 ma cca +30% vykonu na tvoj notebook a ryzen2700 cca +130%

Okej, zkusim vymyslet nejakou sestavu novou.. jsem zvedav na kolik to vyskáče