» Poradna » Notebooky

Notebook na doma (word,excel,powerpoint) + distanční vyuka do 15000,-

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, sháním notebook na doma - rodiče = maily, banka, word, excel, powerpoint a podobná práce + sestra distanční výuka, videa, prezentace a podobné školní věci. Poradil by mi někdo něco spolehlivého se slušným výkonem a nejlépe do 15000 vč. office?? (když budu brát v potaz alzu, tak - 1200 za Office, tedy 14000,- nějakých). Děkuji Vám moc za rady a budu vděčný za jakoukoliv pomoc.

Odpovědi na otázku

Asi cokoliv 15.6" od 14000,- nahoru (bez Office)

musíš nutně na doma mít MS Office? Na většinu věcí postačí LibreOffice, které máš zdarma. Pokud bys to musel mít do práce, je to něco jiného...Jinak pokud nepočítáš s hraním her, tak se dívej na modely s integrovanou grafikou Intel HD, nebo AMD Ryzen s grafikou Vega. Displej určitě matný.

možný adept:HP 255 G7, stříbrná 14 490 Kč4jádrový procesor AMD Ryzen 5 3500U (2.1GHz, turbo 3.7GHz, 8 vláken), 8GB RAM DDR4, 15.6" Full HD displej (1920x1080 bodů), grafika AMD Radeon Vega 8, disk 256GB SSD M.2 PCIe NVMe, mechanika DVD±RW, Wi-Fi ac, Bluetooth 4.2, 3x USB (2x 3.0/3.1/3.2 Gen 1, 1x 2.0), HDMI, kamera, čtečka paměťových karet, operační systém Windows 10 Home.https://www.czc.cz/hp-255-g7-stribrna_4/2838...

Jo, tohle je jedno z nejlepsich reseni. Do 15k jich bude vic, ale volil bych tenhle.

PS: Jen jedno upozorneni - na tyhle ucely je mnohem vhodnejsi desktop.

Docela mě udivuje, že na ,, většinu věcí" jak definujete stačí Libre/ Open- office. Já si myslím, že nestačí na pokročilejší formátování další věci a ta částka 1200-1400 Kč kdy se dá sehnat není likvidační + přináší benefity, volné minuty na Skype 1TB místa Onedrive apod. Možná, že stačí google dokumenty, ale vzhledem že UI vypadá obdobně strašně jako Wordpad - tak tyto alternativy neuznávám a hlavně nevím proč by člověk, který ví, že kancelářský balíček využije se omezovat. A rozhodně Vámi uvedené programy nestačí na seminární práce na SŠ, psaní různých prací od absolventské po rigorozní, kdy je třeba citace, ale ta by měla být u všeho co není z mé hlavy ( nějaký autorský zákon + citační etika). A Word má skvělý doplněk v tomto ohledu typu CitacePro ( citace.com)- takže asi tak.

"... rozhodně Vámi uvedené programy nestačí na seminární práce na SŠ..." Atd... což je naprostý blábol a proto byl, mimo jiné, vymyšlen TeX. Pochopitelně ekonomka, obchodka, různé humanitní pseudoobory, atd. jsou možná "náročnější" na presentace. Powerpoint je zatím lepší.Nešťastníků, kteří psali práce v úžasném Wordu, se i zde vyskytlo dost.

jo, Impress je z LO asi nejslabší, uznávám. Nicméně po zkušenostech, jak se v různách verzích MSO prasilo u některých prezentací i základní formátování z textu, tak prezentuju už jedině z PDF. To se totiž na 100% zobrazí přesně tak, jak potřebuju a můžu ho vyrobit i v Google Prezentacích, protože dneska už kraviny typu animace nikoho neuchvátí - je to primárně o obsahu prezentace. A videa a animace taky radši pustím bokem, protože ty se taky mají tendenci mršit (nosím si radši na flash disku VLC Portable).

Sorry, je vidět, že ses s LibreOffice nenaučil pracovat.Na seminární práce stačí s přehledem, napsal jsem v nich i diplomku a zkompletoval pár velkých firemních zpráv, co bylo potřeba udělat narychlo přes víkend.Citace problém nejsou - existují věci jako Zotero nebo Mendeley, přičemž Mendeley aktuálně patří pod Elsevier, což by ti něco říkat mohlo. A Mendeley má oficiální plugin jak pro MS Office, tak i pro LibreOffice. A jen tak mimochodem, Mendeley je v základní verzi zdarma a s ohledem na akademickou činnost je zrovna to napojení na Elsevier docela šikovné.

některé lepší střední a vysoké školy poskytují studentům účty ke školním office365neteř studuje na víceletém gymnáziu a dostala účet pro o365.Zamozřejmostí je, že po skončení docházky o něj přijde.