» Poradna » Notebooky

Notebook na cesty okolo 15 tisíc

Ahoj, sháním notebook vhodný na časté přenášení a cestování, chystám se totiž odjet na Erasmus. Rád bych, aby alespoň trochu solidně na něm běžely programy jako AutoCAD nebo Rhino, které na škole používám. Doma mám kvalitní desktop, takže do notebooku nechci dát zbytečně moc peněz, představoval jsem si třeba 16 tisíc. Rád bych 14" displej, co nejbytelnější zpracování, budu ho nosit v batohu do kampusu i na cestách. Disk jedině SSD. A ideálně co nejlepší výdrž baterie, pokud mi někdo dá radu, jakým procesorům se tedy třeba vyhnout, budu rád. Za mě mám vyhlídnutý Acer Swift 3, třeba v této konfiguraci.https://www.alza.cz/acer-aspire-swift-3

Odpovědi na otázku

"Rád bych, aby alespoň trochu solidně na něm běžely programy jako AutoCAD nebo Rhino, které na škole používám.""okolo 15 tisíc"Tak to ses asi zbláznil. Podle mne na tohle potřebuješ něco s HQ procesorem, takže spíš nějakou herní řadu, aby to rozumně dávala. Za 15 tisíc máš solidní kancelářské mašiny vhodné i na konzumaci multimédií, ale rozhodně na na práci v takovémhle softu.

A pracovat v CADu na 14" taky nebude žádný luxus...

ono je to maso i na 15ce displeji, ale na cesty to beru jako něco, čemu se nevyhnu.

Upřesňuji, AutoCAD 2D a rovněž Rhino jen základní užití, žádné pokročilé renderování.. Jel jsem ty programy nouzově i na desktopu s Pentiem a šlo to, bohužel nevím, jak velký je rozdíl mezi desktopovými a notebookovými procesory.

Autocad 2D, nebo 3D. 2D by asi nějak běhal, ale 3D už ne. Rhino neznám, ale také mám trochu pochybnosti. Nepotřebuje třeba dedikovanou grafiku, vzhledem k potřebě OpenGL 4.1? Pojede to na integrovaném Intelu? Stejně tak tam je požadavek na 8GB ramhttps://www.rhino3d.com/6/system_requirementsPokud je to tedy ten SW.Další věc je ta, že 14" je sice hezká věc, ale přijdete o numeriku. Jak chcete zadávat souřadnice v CADu? Vždyť pokud v tom děláte, tak víte, že máte ruku spíše na numerice, než kdekoli jinde. Dávat s každým číslem shift je akorát o nervy.

bych přidal na něco alahttps://www.czc.cz/omen-by-hp-15-ce005nc-cer... co bude mít i dostatek hrubého CPU výkonu.

generace 7000 nemá moc cenu, dnes už za podobné peníze koupíte generaci 8000. Ta má díky jádrům navíc CPU výkonu daleko více.Jinak já občas jedu CADy (upozorňuji, že malé projekty a jen 2D) na starém C2D, takže zase tak super výkon na to třeba není. Pokud se nemyslí 3D, či velké projekty s velkým množstvím hladin, atd.. Spíše jde o ten druhý SW a jak že to chce tazatel vlastně používat.

právě kvůli tomu Rhinu3D jsem to myslel. Já taky jedu GIS/CAD na notesu s Intel HD, ale je to všechno 2D. Jakmile tam člověk zkusí třeba nějaký satelitní snímek ap. tak to začne pěkně vřeštět a zátěž jde na plný koule.

PS: Abych to upřesnil. HD 620 podporuje OpenGL 4.4, jde spíše o to, že některé takovéto SW mívají s integrovanými grafikami problém, ať už z důvodu nedostatku paměti, či jiných. Případně omezují některé funkce. Takže aby jste si byl jistý, že to na té integrované opravdu pojede.

Upřesňuji, AutoCAD 2D a rovněž Rhino jen základní užití, žádné pokročilé renderování.. Jel jsem ty programy nouzově i na desktopu s Pentiem a šlo to, bohužel nevím, jak velký je rozdíl mezi desktopovými a notebookovými procesory.

Thinkpady nebo Dell ti 14" kvalitní dělají. Mají i mezinárodní NBD záruku.Acer opravdu ne......