» Poradna » Notebooky

Notebook na CAD programy

Dobrý den,prosím o radu s výběrem notebooku do školy. Notebook plánuji využívat na programy, jako je: Autocad, Fusion 360 (většinu projektu dělám vždy na desktopu a na notebooku bych chtěl dělat už jen menší změny), EAGLE a programovaní ve Visual studiu. S cenou bych se nejradši vešel pod 30 000,-. Zatím mi přišel dobrý Apple MacBook Air 13,3" / M1 / 8GB / 256GB.Jak cenou, tak i kvůli dlouhé výdrži na baterii.

Odpovědi na otázku

TVL, Air je úsporný ultrabook s pidi displejem. Věř mi, že jak Autokyd, tak Eagle umí dát počítači pěkně pokouřit a že na tom nechceš dělat na menším displeji než 15 palců. Proč to na tohle vůbec musí být notebook?Mimochodem, na tyhle účely - když notebook - se obvykle kupují notesy jako HP Zbook nebo Dell Precision.PS: a jseš si vůbec jistý, že licence obou programů nejsou vázané na OS a lze je použít na jiném než Windows OS?

Ty máš rozpočet na lepší multimediální notebook, který brzo upečeš.Jestli to myslíš vážně, tak mobilní workstation, protože je na takovou zátěž stavěná - má odpovídající výkon i chlazení.

na CAD 1100 EUR. To je tak na spodnej hrancii možného. Taký normál je bežna mobile workstation 1500-2500EUR také lepšie stoja 4200-4500EUR

možná by si na ty drobné úpravy vystačil s HP Zbook 15 Firefly G8, šedá 30 683 KčCore i5-1135G7 (2.4GHz, TB 4.2GHz, HyperThreading), 8GB RAM DDR4, 15.6" IPS Full HD displej (400 nits, 100% sRGB), grafika NVIDIA Quadro T500 4GB GDDR5, disk 256GB SSD M.2 PCIe NVMe, Wi-Fi ax, Bluetooth 5.0, 2x USB 3.0/3.1/3.2 Gen 1, 2x Thunderbolt 4/ Type-C, čtečka otisků prstů, čtečka čipových karet, HDMI, IR/HD kamera, podsvícená klávesnice, OS Windows 10 Prhttps://www.czc.cz/hp-zbook-15-firefly-g8-se... akorát to mohlo mít 16GB RAM...

Děkuji, tento vypadá, jako velmi zajímavá alternativa.Rozhodně se budu muset kouknout, jak na ty licence, tak i na velikosti displejů.

věř, že s tak malou úhlopříčkou se ti v cadu nebude pohodlně pracovat

notebook na CAD programy se zásadně používá s externím monitorem např. širokoúhlý 34" nebo i větší např 43" atd ... ideální jsou notebooky s displejem 17" ...

píše, že má desktop, takže není nutné tahat krávu 17ku... 15ka na drobné úpravy postačí, ale na menším bych to dělat nechtěl...

v práci jsem potřeboval něco zkreslit, měl jsem po ruce 8" tablet s nainstalovanou aplikací onshape (CAD zdarma na způsob solidworksu) a byla to hrůza, základní věci jsem v tom nakreslil a zakótoval (obrys, velké kapsy), ale jak jsem měl zakótovat otvor nebo drážku, tak jsem musel furt přibližovat, posouvat a oddalovat, abych se přichytil k těm správným uchopovacím bodům

jj, měl jsem možnost nějakou dobu na 15ce notesu pracovat s Microstation a ArcGISem, takže si to umím představit...

Sorry, že to tak pišu, ale Apple si na takové věci koupi jen debilek, co chce machrovat na instagramu nebo ve škole před tupkama.. Ale človek který chce opravdovy pracovní notebook bere HP,Lenovo,.. s Windows a ceny takovych notebooků začínají na 50 000+

S nevhodností malého ultrabooku na tyhle účely souhlasím, ale nesouhlasím s nutností stanice za 50 tisíc a víc. Zmíněné menší úpravy zvládne na levnějším stroji, vč. různých gaming notesů (byť za cenu hluku, topení a horší konstrukce) nebo toho zmíněného Zbooku kolem 30 tisíc.

Tady se napíše cad a hned všichni doporučuji pracovní stanice kvůli záruce, certifikované grafice atd. Má to jako bokovku ne stroj na vydělávání. Za 30 koupi solidní multimediální notebook, ale min jak pod 15'' bych určitě nešel. Kdybyste viděli na čem sem kreslil ve 3d já...

tak minule som klientovi instaloval Corel na 14" thinkpad carbon so 4GB RAM (1. gen, viac sa neda, lebo je letovana) a 240SSD. Chcel notebook za 300€, ma notebook za 300€. Komu niet rady, tomu nieje pomoci... kludne nech kupi Air a potom bude kreslit usecku 3 sekundy cez emulator ARM->X86

prkno, pauzák, rýsovací pero, tuš a šablony na technické písmo a značky?

MacBook s M1 je vynikající stroj a když tak už 16 G RAM ale je potřeba zjistit jestli tam funguje Autocad - ten by měl jet pod rosetou2 . Fusion 360N zatím ne Visual Studio je nativně pro M1. Ale autocad na 13" ??

Nevím, jestli je to ještě relevantní, ale pro někoho to může být užitečné - tady je na to téma celý článek: https://www.premocz.eu/notebook-pro-architekty-n...