» Poradna » Notebooky

Notebook na bežné využití

Postačí tento NB na běžnou domácí/kancelářskou činnost (chrome - max 5 karet najednou, občas Office, iTunes, filmy...) nebo ho bude RAM či jiné komponenty výrazně brzdit? https://www.czc.cz/acer-aspire-v13-v3-372-50...

Odpovědi na otázku

bez mechaniky ti může chybět

V dnešnej dobe na NB?

mě vyhovuje, ale mám 15'

A 13" DVD mechaniku väčšinou nemajú

Mechaniku nevyžaduju, mám stolní PC a tam jsem ji použil naposled někdy před lety. Jde mi o kompaktní rozměry a rychlost.

Som zvedavý na fulHD na 13". Ale snáď máš dobré oči. Vyzerajú podobne, ale i5-5257U má lepšiu GK - bral by som tento

když bude nejhůř, nastaví si 1600x900.

Hlavne ma 8GB RAM. Jeste vymenit ten hybrid za plnohodnotne SSD a libilo by se to i me.

není pro tebe 13ka displej moc malá? Já třeba na práci radši 15ku i přesto, že ji pak musím tahat

má pc

13" je pro mě ideální, nějakou dobu jsem zvládal fungovat i s 10" netbookem. Rozměry mi vyhovují a nižší rozlišení bych už nechtěl, oči mám zatím v pořádku

Je to věc pohledu , také preferuji menší rozměry. Dva roky jsem měl netbookAsus EEE 701 , byla 7" a také v poho. Teď mi jde s ebay panasonic cf-u1 a ten má jen 5,6" tak jsem zvědav (bral jsem jej kvůli čtečce čárového kódu do skladu)

Tak záleží co na tom člověk dělá. Pro mně by to bylo taky malé, ale každý jak potřebuje pro práci.

Tak ten Panasonice CF-U1 mám vyloženě na práci do skladu, to jsem uvedl jako extrém malosti obrazovky. Recenze http://www.svethardware.cz/panasonic-toughbook-cf-u1... Příjde mi model s win 7 64GB SSD ,čtečka čárového kódu, GPS navigace , odolnost .Nějak jsem si oblíbil repasy od Panasonicu kvuli ododlnosti a spolehlivosti.Teď píši z Panasonic CF-C1 ten má obrazovku 12,5". Má za sebou pád z výšky cca 1,1 metru na kacličky a kromě kosmetických vad šlape dál jak hodinky.

mám zkušenost s Eee 901 - na cesty na občasné zkouknutí mailu a hrubé protřídění fotek je to OK a je to malé, ale pracovat bych na to delší dobu nechtěl - klávesnice není pohodlná a displej je malý.

Tak ntb si většinou člověk většinou pořizuje kvůli mobilitě. Na práci slouží stolní PC, nebo k ntb připojíš externí klávesnici ,myš a monitor.

tak to samozřejmě. Ale přesto je to o osobních preferencích - já osobně bych se u 13ky asi vztekal i kdybych na ní měl psát nějakou zprávu na cestách nebo při jednání pracovat s daty z více programů. Proto se radši smířím s klasickou 15kou i když i to je proti mé 24ce monitoru u desktopu kompromis...Ale jestli to tazateli vyhovuje, vymlouvat mu to nebudu a ten Acer s Intel grafikou mu schválím.