» Poradna » Notebooky

Notebook na amatérké úpravy videí...

Chtěla bych si koupit notebook do 10 000 Kč na amatérské úpravy videí, surfování po internetu atd. Ve pinnacle, windows movie maker... Nejsem zkušená, takže nevím, co všechno by měl notebook obsahovat. Můžete my poradit jaký notebook se hodí? Děkuju.

Odpovědi na otázku

do 10 tisíc? Notebook? Na video?Tak to ani náhodou, leda by byl kradený a z druhé ruky... Notebooky do 10 tisíc jsou ryze kancelářské mašiny, použitelné též na sledování filmů a prohlížení fotek. S jistým sebezapřením tam lze fotky základním způsobem upravovat (ořezy, úpravy barev atd.), ale už ne na tom dělat nějakou uměleckou činnost, protože na to notes nemá dost výkonu.A Pinnacle je dost líný i na výkonném stolním počítači, natož pak na obyčejném málo výkonném notebooku. Možná by se tam dalo něco málo provádět s videem do rozlišení 720x576, ale nikoliv s HD. A i s videem o nízkém rozlišení to bude pekelně pomalé...Takže radši za 10 000 koupit normální stolák. Výkon bude někde jinde...

Na úpravu videí minimálně Core i3 a 1-2 GB dedikovanou (externí) grafickou kartu, pokud se bude jednat o HD obsah. A obávám se, že notebook v této cenové relaci jen tak nenajdete, to už bude lepší desktop (stolní počítač) .

Tip jsi už dostal a bacha nezapomeň na 2 (+OS) diskovou mašinu! U video střižny naprostý základ a tím nemyslím systémový disk, ty 2 jen na video! Pod OS nemají videodata absolutně co dělat. Disky rychlé 7.200 (nezaplňovat zcela, video je většinou plně fragmentované) lépe SSD se svojí špičkovou rychlostí.