» Poradna » Notebooky

Notebook na 4K střih

Zdravím,předem se omlouvám, jestli je můj dotaz zcestný, ale potřeboval bych notebook na zpracovávání 4K videí (100Mbps). Prosím o doporučení něčeho použitelného.Rozpočet: max. 35 000,- Kč

Odpovědi na otázku

To si se zbláznil. Za tyhle prachy leda desktop aby to bylo použitelné. Nebo vynásob tak aspoň dvěma.

Ale kulový! MacBook Air 13 s Core i7 a 8GB RAM to zvládne s přehledem!(v příslušném SW v podobě Final Cut Pro)

http://www.goldmax.cz/obchod/herni-notebooky/eu...

Buď MacBook Air 13 s Core i7, nebo tenhle MSIhttps://www.czc.cz/msi-px60-6qd-039cz-presti... Oba budou s přehledem postačovat, ale já bych vzal Prestige . Má HQ a 16gb RAM DDR4 . MacBook Air to zvládne, pokud budeš používat FinalCut Pro. S PremierePro by to byla tragédie. Pro Prestige to nebude problém.

Tebe sa zda ten 128GB ssd disk na 4k video dostatocne velky?

?? Ona není 256GB varianta? On ten disk nelze upgradovat? LZE!

Ten doporucovany msi je s 128GB... Tam inu variantu nevidim....a jasne da sa kupit i 2TB SSD od Samsungu....ze?

Hele vysvětlím ti to takhle... vím, že jsi ještě malé dítě ve školce a neumíš číst, ale pak neraď v IT poradně, když tomu NEROZUMÍŠ!!!''128GB M.2 SSD a 1TB HDD'' - zdroj CZC.CZ MSI Prestige

Ja som strihal video ked ty si este kadil do plienok.... cca 15 rokov robim vizualizacie, striham video, pracujem v 3DS Max a Photoshope. Nemyslim si ze ma mozes v tejto oblasti poucat.... takze asi tolko.Takze este raz, len a len pre teba co pomalsie chapes. 128 GB disk je na cokolvek maly... To ze tam mas na ukladanie videa 1TB je fajn, ale ten 128 GB disk sa po instalacii win, office, softu na strihanie, upravy... skratka kupovat tak maly disk a spracovavat na nom 4K video je sprostost. Dokupovat dalsi SSD disk sa sice podla tej tvojej teorie da, ale ten 128 GB mu zostane, zbytocne za neho zaplati a bude mu uplne na nic. Takze by sme sa vratili k povodnej myslienke, kupit SSD Disk s 500 GB, kedze ceny tychto diskov rapidne padli dole.Ale pobavil si ma, len co je pravda.

jj, ta jeho kombinace 128GB SSD a 1TB HDD se může hodit možná tak mně (mám 256SSD + 750GB HDD), protože pro charakter mojí práce je to plně dostačující. Ale pokud bych na vážno pracoval s videem a dokonce se 4k videem, tak budu chtít co největší a nejrychlejší disk jako pracovní prostor, kde bych měl všechny rozpracované videa a HDD na ukládání hotových projektů, hotových videí...taktéž mám SSD jako pracovní, protože chci rychlost, jen mé věci nezabírají tolik co videoprojekty, pro mně 256GB SSD je tak akorát, ale i pro mně by byl 128SSD docela málo...

Ale vazne teraz... Na 4k video by som zacal tak na 500gb ssd, to by mohlo stacit...ale i tak by som siel do desktopu... Vacsi monitur, vykon, upgrade...skratka ma to logiku... Notebook na strih videa je tak ako pise autor otazky trochu zcestne riesenie....

Jako mně je jasné, že desktop je pro tento účel o dost vhodnější, ale chctěl bych stříhat i jinde než doma a tak hledám nějaký kompromis. Co říkáte na tento? http://notebooky.heureka.cz/dell-inspiron-15-n5-7559-...

to jako máš nutkavou potřebu stříhat video na 15ce displeji na koleně někde ve vlaku nebo co? I když na tom budeš mít 4k displej - což je podle mne vhodné rozlišení tak pro monitory od 27 palců výš, tak na ten displej potřebuješ vměstnat i GUI střihového SW a přitom bys měl být schopen na to koukat i bez nutnosti použít náhlavní mikroskop...

CAD v pohodě valim na ZenBooku Pro. 15'' 4K displej IPS, matný

ono je něco jiného "v pohodě valit" a "pracovat"

Jo, věřím že v pohodě valíš. Ale si tak jedině nějaké ty prácičky do školičky. Na práci to FAKT NENÍ. Na PRÁCI v CADech min. 24" a ideálně k němu druhý monitor, ten stačí i menší, na "pocné" věci. A absolutně nemusí být ani jeden monitor 4k, ono to není jen o rozlišení, ale co na tom monitoru vidíš, co se na něj reálně a použitelně vleze. Na 4k 15" bude výkres ultramalý, všechno pidi a stejně musíš zoomovat. Nesrovnávej "incool" stroj do školy s pracovní, skutečně pracovní stanicí.

edit: na pomocné věci

Souhlas v CADu dělám na kombinaci 23" hlavní a 21" vedlejší monitor. Práci na jednom monitoru si absolutně nedokážu představit, je to tak neefektivní...

<a href="https://www.scopekick.org/best-laptop-for-video-edi... ">https://www.scopekick.org/best-laptop-for-video-edi... this guide can help you to choose good video editing laptop.

10 Best Laptop for Video Editing 2016https://www.wiknix.com/best-laptop-for-video-edi...

Zpracování videí jako jen "šmik sem, šmik tam", nebo i nějaké ty efekty? No, každopádně na 4K videa notebook do 35000 Kč...no nevím. Desktop by už se dal pořídit, aby se s tím dalo slušně pracovat. Ono stejně, i kdybys teď chtěl jen to "šmik šmik", tak později budeš chtít i ty efektíky...a to pak už fakt ne-e, na 4k. Musel bys být trpělivý, a to hodně.Ono jako i práce na videu hoooodně pod 4K na notebooku, pravda, za 25000, o deset méně než je tvůj limit...je veliký opruz. Ne že by to nešlo, ale...prostě ALE....mám zkušenost.

Herní třída s HQ bohatě postačuje, dedigované grafiky potřebuješ jen zřídka a jako dlouholetý uživatel macu vím, že papírové parametry jsou mi na hovno, protože pak se ta samá práce udělá na masoxu s core M.Vlastní zkušenost.

Na slušné 4K pro základní střih Pr plus nějaké efekty Ae se pořizuje 6 - 8c (plus HT) mašina (2011-3 socket) případně pro ještě náročnější činnost dual deska pro Xeony, zůstávám stále u domácích možností. U té i7 se můžeš (desktop) vejít řekněme do 42 - 48 litrů (bez monitorů s tím, že disky máš), když budeš chtít lepší grafiku nebo HW střižnu pro další korekce, zpracování, A/V synchro a výstupní možnosti pak řekněme do 58 litrů na nějakou poloamatérskou činnost (HW na real-time HEVC výstup a podporující střižnu stojí přece jen více).> Na NB za běžnou cenu můžeš opravdu maximálně střihat v té Pr (což je opravdu jen základní práce), případně pouze oddělovat / slepovat video jak umí např. Avidemux. > Ještě zvaž tu mobilitu. Nehledě na potřebu ideálně 2 monitorů, aby jsi měl kam dávat prvky SW a nemusel vše složitě rozklikávat. Základ je také SSD na OS, SSD na data plus ext. disk na zálohu videodat - přece jen nějaký objem to je a musíš si nechávat surový záznam pro pozdější předělávky.

Díky za reakci. Ok, řekněme, že si vystačím se základním střihem a u nějakých složitějších věcí si holt počkám, nebo budu pracovat jen s FHD. Takže pokud chci mermomocí laptop, myslíte, že bude ten Dell v této cenové kategorii nejlepší volba?https://www.czc.cz/dell-inspiron-15-7559-tou...

Doporučím zápůjčku, pokud obchod nenabízí za mírné navýšení ceny sám, dohodni se přímo s prodávajícím. Mohou ti poskytnout i výkonem podobný model co zrovna mají volný. Až ho budeš mít, nainstaluj si do něj aplikace ve kterých chceš pracovat a udělej si pár zkušebních projektů. Vol ty nejnáročnější, jakých jsi schopen. Když ti bude práce vyhovovat, pak si ho v případě nákupu už nech (Alza někde takové podmínky nabízí) nebo vrať zapůjčený (továrně obnov) a zakup svůj.> V každém případě mysli na ext. monitor, ideálně klávesnici pro danou SW střižnu, případně další periferie, které NB nemá.> U 4K vybírej jen NB pouze s SSD (ideálně 2, menší pro OS, větší pro video), 4K je na HDD skutečně pakárna a to i při jednoduchém střihu!