» Poradna » Notebooky

Notebook mi nenačítá DVD a též mi jich několik zničil

Potřeboval bych poradit. Mám DVD značky Maxell DVD-R. Když ho vložím do Xboxu , zobrazí se mi v něm všechny filmy, ovšem v notebooku se zobrazí pouze první tři, které jsem vypálil. Navíc mi jednotka píše, že je na DVD 1,4 GB využitého místa a 0 MB nevyužitého (disk má velikost 4,38 GB). Slušelo by se též dodat, že mi odešlo 5 prázdných DVD disků Verbatim právě při vypalování na tomto notebooku, plus další 2, když jsem si zvolil aktivní systém souborů.Podle mě musí být problém v DVD mechanice notebooku.

Odpovědi na otázku

Ano, vypadá to, že je mechanika v háji. Taky ale může být jenom zaprášená čočka.0 MB nevyužitého místa: to nic neznamená, DVD je read-only systém, tedy k dispozici pro zápis (=nevyužité) nic není.

"Navíc mi jednotka píše, že je na DVD 1,4 GB využitého místa a 0 MB nevyužitého (disk má velikost 4,38 GB)."To je u uzavřeného disku zcela normální - je jedno, kolik to mělo předtím kapacitu, po uzavření vypalování tam prostě volné místo k dispozici není."Slušelo by se též dodat, že mi odešlo 5 prázdných DVD disků Verbatim právě při vypalování na tomto notebooku"Vyskytnou se i špatné várky mizerné kvality, pokud disky někde dlouho ležely, nemuselo to být mechanikou..."plus další 2, když jsem si zvolil aktivní systém souborů."Jaký aktivní systém? Víš co děláš? Ono hrabat se v nastavení vypalovacího SW jen tak není zrovna nejlepší nápad.

Jedná se o aktivní systém souborů Windows. Samo se mi to nabídlo, když jsem vložil disk do notebooku.

osobně jsem vždycky preferoval vypalovací SW před něčím integrovaným. Kdysi Nero 5.5 dodané k mechanice, pak Ashampoo / Infrarecorder / CDBurner XP, nyní K3B.

Čočka zaprášená není a taky jsem chtěl dodat, že DVD mechanika často nejde vůbec vysunout, sama se vysunula snad jen jednou, plus jsem notebook pět let nepoužíval.

A co proboha čekáš u tak starého křápu??? Prostě mechanika odchází. Buď ten počítač vyhoď celý nebo si kup za pár stovek externí mechaniku do USB.

Asi máte pravdu. Mě samého překvapuje že to stále funguje.

No vidíš, překvapení není na místě, protože to vlastně nefunguje. Aspoň ne úplně

Mne to taky překvapuje.A no co jsi se vlastně ptal?

Ptal jsem se na to, proč mi notebook načte jen soubory, které jsem vypálil jako první a tvrdí mi, že tam žádné jiné nejsou, zatímco na Xboxu se mi zobrazí dalších 5 filmů, které jsem vypálil až potom na tom samém notebooku!!

Jak, vypálil "potom" ??? Tos vypaloval jako multi-session ???

Problem je hlavne v tom ze jeste stale pouzivas DVD Nemluve o tom ze pokud se ti vejde vice filmu na jedno DVD, bude kvalita hodne spatna.

jj, letos jsem dělal úklid v různých médiích, filmech atd... Pálené věci jsem prošel, zda tam není nějaká zajímavá záloha, a několik set placek šlo do pytle a ten následně do recyklovatelného odpadu. Vše vypálené se poroučelo, poroučelo se i několik desítek prázdných DVD/CD které už tam ležely asi 8 let aniž by je někdo potřeboval, Dokonce jsem prošel i sbírku originál filmů, co mělo obyčejné plastové krabičky skončilo na spindlech a krabice šly pryč, jen pár sběratelských obalů zůstalo. S audiem jsem byl ještě striktnější a vyházel v podstatě vše, originál/neoriginál, jen žena si na některé disky nechce nechat šáhnout :(

No,DVD jsem povyhazoval skoro všechny,originály rozdal,furt se najde hromada lidí,co koukají na filmy z DVD Playeru.CD originály jsem nedal pryč ani jediný,mám jich 56 a ke každému se váže příběh,místo,situace.Trochu nostalgie,no.A taky sem tam prostě dostanu chuť pustit si CD z celkem slušného CD playeru a slušného audia.Prostě žádné flešky,disky,MMCentra,komputery,Mptrojky a FLACy.Jen origo CD,dobrá hudba,prolistuju booklet a užiju si to.Poněkud obstarožní názor...asi...

dekujeme za informaci

Kromě všeho zmíněného je taky dobré dodat, že vypalovaná optická média mají životnost maximálně jednotky let. Pak jsou nečitelná. To není nic překvapivého; je to celkem běžné. Musím se smát, když si vzpomenu na marketingové triky kolem prvních vypalovacích mechanik (za 50000 Kč) a prvních prázdných médií (za 600 Kč za kus), které říkaly, že vypalovaná média vydrží asi tak 100 let. No, s daty na médiích starších než 5 let jsem se většinou mohl už jen rozloučit.

kvalitnější DVD při dobré skladování klidně vydrží a disky DTD by měly vydržet ještě víc. A CD jsou zřejmě mnohem víc v pohodě než DVD, protože jsem tuhle četl data z nějakého letitého média Gigamaster.

Tak to já jsem ani z Examastera nic nepřečetl.