» Poradna » Počítačové sítě

Notebook mi najednou přestal nabízet moji wifi

Před dvěma dny mi najednou vypadla moje wifi a nedaří se mi k ní připojit. Nezobrazí se mi vůbec v nabídce (nabízí se mi asi 20 jiných v okolí), v nastavení jsem nic neměnila. Stále se mi ukazuje mezi preferovanými. Připadá mi, že se nějak zablokovala. V jiném ntb a na mobilu stále funguje. V čem by mohl být problém?

Odpovědi na otázku

Ano, chybně nastavený region WiFi v ovladačích WiFi karty. Potřeba nastavit CZ místo USA.

Rozumím, ale já to nemůžu nikde v možnostech nastavení najít (přes OP, nastavení, sítě, wi-fi). Nikde nevidím, že jsem v nastavení USA a možnost změny na CZ.

Pokud vidíš okolní sítě, jen tu tvojí ne, tak to prostě znamená, že router z důvodu obsazení nižších kanálů přešel na kanál 12 nebo 13, které se ale v USA nepoužívají a proto je notebook nevidí. Tohle nebude v nastavení sítí, ale přímo v nastavení ovladače WiFi síťovky. Ale takto na dálku těžko navigovat. Měla by ses k tomu dostat přes správce zařízení. Jinak jak tady zmiňovali, druhá možnost je, posunout manuálně vysílací kanál v routeru na některý v rozsahu 1-11. Ale pořád tím nevyřešíš možnost, že když pojedeš s notebookem někam na jinou WiFi, můžeš narazit na stejný problém. Takže lepší že vyřešit to v notebooku, než v routeru. Ještě můžeš zkusit jít na web výrobce notebooku (český), najít tam přesný typ notebooku, stáhnout a nainstalovat znovu ovladač pro WiFi. Je možné, že ti Windows update přeinstalovalo původní ovladač svým vlastním, který vůbec tu možnost přepnutí regionu WiFi nemá.

Restart routeru/modemu/AP

Spíše bych si nastavil pevný kanál vysílání WiFi. Jaké zařízení Vám vysílá WiFI, nějaký router, nebo modem? Značka a typ?

Modem od UPC (dnes Vodafone), 3 roky spolehlivě fungující. Zobrazení této sítě vypadlo jenom mně na tomto ntb. Na všech ostatních zařízeních a mobilech bez problémů funguje. Nějak nechápu, co to najednou způsobilo. Aktualizace žádná neproběhla, snad jen od avg.

to si za 3 dni nevedel kupit jednu usb wifinu na test? Ked vsetko ide iba tvoj notebook nejde, tak asi kde bude chyba?

Doporucuji si stahnout do mobilu WiFi analyzer a zjistit, na jakem kanale ta wifi vysila. Jsou kanaly, ktere nektera zarizeni neuvidi a jinym zase nevadi.

"Aktualizace žádná neproběhla, snad jen od avg."Otázka na okraj!Máš Win10 - PREČO si tam pchala ešte AVG? Vo Win10 je predsa vstavaný AV Windows Defender.

A proč ne? Mám s tímto programem jen dobré zkušenosti a myslím si, že poskytuje lepší ochranu. Při aktivaci Win jsem povolila MS jen to nezbytně nutné, čím méně špehování tím líp (naivní ). Navíc mám od avg zakoupenou licenci na 10 zařízení, tak proč platit nějakou další?

Opět další věc, kterou si myslíš a přitom není pravdivá. Upřímně vůbec nechápu, proč se sem chodíš ptát. Když ti je vysvětleno, v čem je problém s tvojí WiFi sítí, tak tomu nevěříš a myslíš si, že jsi to opravila restartem routeru, teď si zase myslíš, že máš dobrý antivir AVG a nevěříš ostatním, že to není pravda Tak si to dělej po svém a nemusíš to řešit tady

Děkuji všem a zároveň se všem omlouvám za zbytečný dotaz. Konečně mě napadlo resetovat modem a síť naskočila. Normálně bych to udělala jako první věc, ale absolutně mě zmátlo, že na všech dalších zařízeních v domácnosti bez problémů funguje. Jsem blbec a můžete se mi smát. Děkuji za váš čas.

Nesmějeme se, protože jsi problém nevyřešila. Bude to fungovat jen do té doby, než se modem/router zase přeladí na WiFi kanál 12-13.

To si nemyslím. V minulosti se už stalo, že net vypadnul (technické problémy poskytovatele, UPC kabel), ale protože se to projevilo u všech zařízení, hned jsme udělali reset a bylo to v pohodě. Byla moje chyba, že jsem se spokojila s odpovědí "Jo, mně to funguje"a nezkusila ten modem. P.S. Ještě předtím jsem síť vyřadila z preferovaných.

Co si myslíš nebo nemysliš, nemá na to vliv. Prostě až ty nižší kanály budou víc obsazené, tak se router přesune na 12-13 a budeš zase bez signálu. Takže nevyřešila jsi nic.

"To si nemyslím"

To si myslíte špatně, problém setrvává tak jak Vám bylo vysvětleno...

Router vysílá na kanálech 1-13 a máte ho nastaven tak že volně mezi nimi přepíná. Ntb umí jen kanály 1-11. Takže dříve nebo později až se router preladí na kanál 12 nebo 13 problém nastane znova.

řešení jak a co správně nastavit zde v diskusi také najdete

Domnívám se, že se router nemůže sám od sebe přeladit, protože se jedná o kabelový modem, tedy přímo napojený na poskytovatele služeb. Podobný problém se stal asi před dvěma lety mému spoluuživateli při náhlém výpadku signálu: mně net fungoval, jemu ne, a opravdu tenkrát pomohlo jen resetování modemu.

Může - stačí, když soused zapne nějaké zařízení s wifi (tiskárna, nebo klidně víc zařízení) a router vyhodnotí, že dané kanály jsou již zahlceny, tak se automaticky přeladí na jiný kanál, který je volnější. Proč lezeš do poradny, když si nenecháš poradit? :D

Nenechá si poradiť, lebo je to sebestredná, arogantná, blbá krava. Svoje múdra vydáva za pravdu, napriek tomu, že ju IT znalí presviedčajú o opaku. Ešte aj "modem" resetuje, čo jej nikto nevytýka, napriek tomu, že po resete by sa už nikto na ten "modem" nepripojil.

To se opět domníváš špatně. Způsob napojení na poskytovatele nemá nic společného s WiFi částí modemu. Ta pracuje nezávisle, bez ohledu na to, jaké máš připojení od poskytovatele. To spolu vůbec nesouvisí. WiFi modul modemu může používat kanály 1-13 a volí si je sám podle toho, který kanál je nejméně rušený ostatními WiFi od sousedů. Takže jsi nevyřešila vůbec nic, jen dočasně, než se modem rozhodne přeladit na kanál 12-13.

Zbytečná ztráta času s vysvětlováním člověku, který:- neví/nezná rozdíl mezi reset a restart- zakoupí multi-licenci a provozuje AVG na W10- nemá ani ZÁKLADNÍ povědomí (ne tak znalosti) o elektronice/IT,přitom ale, si podle reakcí myslí, že tomu rozumí P.S. Jen fakta a skutečnost