» Poradna » Notebooky

Notebook Lenovo - pruhy na displeji po spuštění

Ahoj.Vnuk má noťas Lenovo 120S - 14iap.Od soboty mu nejde obraz.https://imgup.cz/image/LsxWPrý mu nespadl. Ale říkal že před tím fungoval a pak mu to psalo něco o Erroru.Druhý den pruhy hned po spuštění.Jas i rozložení pruhů se po zapnutí mění, tedy myslím si že systém asi nabíhá.Zřejmě to bude HW problém - že by odešla grafika?Zkouším po zapnutí mačkat F2 ale BIOS nevidím - zase jen pruhy.Je grafika OFF ?Má takový noťas nějaký "tvrdý" reset?Nemá to totiž ani odpojovací baterku.Nemáte nějaký nápad?Nevím co servis - pokud je to grafika tak ta oprava asi bude dražší nežli nový počítač Díky za dobrou radu.

Odpovědi na otázku

a na externim monitoru to dela to samy?

Ano jde - připojil jsem ho HDMI kabelem na TV a jde Aspoň že tak Díky.

vpravo dole ked dobre vidim je asi puknuty

Jojo - také jsem na tom místě bádal.Na vypnutém displeji je přesně v tom místě vidět takový otisk - jako kdyby se tam při zavření něco přiskříplo a displej je asi v háji.To bude ono.Takže výměna displeje - má to cenu?

ano jedine výmena, a či to má cenu, čo som len tak zbežne pozrel na ceny LCD tak kolo 70€ len diel s robotu možno 110-120€, ale či sa to oplatí to už je na Vás, alebo niekto iný fundovanejší tu odpovie

Kluci díky MOC.Tu opravu ať si už rozhodnou mladí.Já měl za úkol zjistit co s tím je.Ahoj.

jeste by to mohl byt taky jenom kabel od displeye (zlomeny nebo jenom uvolneny). Jestli mas nekoho co to dokaze reozebrat , mozna ti to muze spravit.