» Poradna » Notebooky

Notebook, krize

Dobrý den, dnes ráno jsem se rozhodl, že si dám svůj notebook do továrního nastavení (skrz nastavení, žádnej hacker). Dělal jsem to již vícekrát, ale poprvé dneska se mi po nějaké době ukázalo zpráva "An operating system wasnt found. Try disconnecting any drivers that dont contain an operating sytem. Press ctrl+alt+del to restart". Když to restartuji ukáže se mi opět stejná zpráva. Neznáte nějaké řešení?

Odpovědi na otázku

Try disconnecting any driversaleboTry disconnecting any drives

asi není dostupná recovery partition, tady si udělej instalační flash disk a nainstaluj z ní: https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w...

vyndat zapomenutou flashku?

Co, prosím, znamená obsah té závorky. Stačí stručně.

1. máš zálohu?2. v takom prípade som za linux (stačí Puppy) - nabootuješ a pozrieš sa či vôbec data na disku sú. Do istej miery stačí aj inštalačka win, u starších PC HBCD3. tiež si myslím, že môže byť zapomenutá flashka4. ak by bol problém len načítaní OS (zavádzača), tak obnoviť základ cez inštalačku:bootrec.exe /fixmbrbootrec.exe /fixbootbootrec.exe /RebuildBcd5. pre každý prípad by som z inštalačky spustil aj chkdsk c: /f /x

Ty ho nemáš, že ne, když mu radíš parametr "/f"?

kubo to sem-tam popletie v snahe zápalu "ambicózo" poradiť.Správne full kontrola voľných sektorov s opravou skrížených sektorov systémového oddielu znie: chkdsk /x /f /r /v /bpre W8.x/10chkdsk /x /spotfix

Nikdy som čekdisk nepoužil bez "f" a vždy opravil čom mal. Čo sa ho tak bojíte? Kuše?