» Poradna » Notebooky

Notebook koupený na Slovensku

Nevite prosim nekdo, zda se bude notebook koupeny na Slovensku v necem lisit proti stejnemu modelu koupenemu v CR? Je slovenska klavesnice stejna nebo je tam rozdil? U windows se snad da zvolit jazyk. Jeste nejaky jiny rozdil?

Odpovědi na otázku

No ak je to čisto slovenská klávesnica tak tam nenájdete ř, ů, ě. Ale dá sa to naučiť kde sú schované.

Co keby si vyklopil aky notebook? Potom sa dozvies ci ma CZ/SK alebo iba SK klavesnicu.

Riešiš blbosti!Na Slovensku sa predávajú NB, ktoré majú (vo väčšine) klávesnice s CZ/SK layoutom - t.z. napr. na klávese 2 máš ľ / ě, napr. na 5 máš ť/ř.... - len stačí si nastaviť klávesnicu na CZ a ide to. Dokonca som videl, že na Slovensku sa predávajú NB, ktoré majú LEN CZ popisky!!!

a keby aj nie, tak si aktivujem SK klavesnicu a vyskusam si, ktore pismena su tam kde vdzy pripadne ktore nie. Toto nieje otazka na poradnu.