» Poradna » Notebooky

Notebook ke studiu VUT fsi

Ahoj,jsem ve 3. ročníku střední školy a chystám se jít na VUT fsi. Normálně bych tohle zatím neřešil, ale můj stávají notebook mi právě odsloužil. Takže budu kupovat novej a rád bych, aby mi vydržel i přes studium na VŠ. Na fakultě fsi budu pracovat ve 3D grafických programech jako autoCAD nebo mathCadAD atd. Rád bych sehnal notebook někde kolem 20 000 kč, který by takovéto programy bez problému zvládl i za ty 2 roky, co na VUT nastoupím. Dá se sehnat takový notebook v téhle cenové relaci?Děkuji předem za jakoukoli pomoc.

Odpovědi na otázku

Vůbec nevíš jestli tam nastoupíš.. mezi tím jestli nejsi na intru, doporučuji něco složit v opačném případě radši si na noťas našetři aspoň 30k.

Na koupi počítače a pak za dva roky další notebook úplně nejsou finance. Ale pochopil jsem správně, že kdybch teď koupil notebook někde kolem 30k, tak by měl zvládnout i VŠ? Nechce se mi věřit, že je to až takovej velkej pokrok v nárocích během dvou let. Já měl za to, že i notebooku kolem 20k by to měl i za ty 2-3 roky zvládnout bez problému.

No za 20k koupíš nekvalitní plasťák.. a hlavně tam nebudeš mít vhodnou GPU a to je na CAD celkem podstatné.Pokud to chceš teď, doporučuju Lenovo ideapad 720S 15KBR.

nekupuj to teď, za dva roky budou nároky úplně jinde. Zatím si postav doma desktop, nebo si kup notes levný repas, pokud musíš mermomocí mít notes (ale pak to nebude na hry).

Hele, sám jsem tuhle školu studoval (studuji) a teoreticky notebook vůbec nepotřebuješ, minimálně v prváku. V prváku je v jednom semestru výuka CADu, ale tam jsou teď nové mašiny, takže už se na tom dá dělat. Na rýsování projektů do 1K (Konstruování) ti bude stačit stolní počítač, co máš doma. Vůbec se na tu školu nedívej tak, že se bez notebooku neobejdeš. Stejně celý prvák a druhák budeš skoro a výhradně počítat a počítat a počítat. Zároveň budeš rýsovat, rýsovat a rýsovat. Jo a také budeš nadávat :) Takže za mě určitě nic nekupuj. Projdi si hezky prvákem a až potom se rozhodni. Pokud se přeci odhodláš, tak minimum musí být 15” displej s fullHD (a větším) rozlíšením, SSD disk by bylo také hodno (256 GB minimum), a minimálně 8 GB RAM. Věř mi, že pokud nebudeš na kolejích, tak notebook skutečně minimálně v prváku potřebovat nebudeš. Ať se daří!