» Poradna » Notebooky

Notebook je zpomalený a na některé věci nefunguje

Dobrý den múžete mi prosím pomoct ?protože múj notebook je něak zasekaný, když zapnu notebook , notebook je Zpomalený protože když kliknu třeba na něakou ikonku jako je třeba tlačítko Start , notebooku trvá 30 sekund než se objeví ten panel potom počítač nereaguje na klávesnici pouze na myš a Program s Exploer.exe se pořád Dokola restartuje Antivirus mi píše že jsem v nebezpečí ale když ten antivirus zkusím otevřít píše že " UI Failed to load" potom ikonka Bezdrátové síťe se furt načítá , a počítač nejde vypnout přes zabudované tlačítko ( Ani přes panel start), já vážně nevím co se s tím notebookem stalo prosím pomocte mi .Ďekuji za vaše odpovědiOperační systém : Windows 7 PremiumNotebook : Lenovo Thinkpad X100edalší informace nevím protože jsem se nemohl dostat k ničemu :(

Odpovědi na otázku

Totálne PREINŠTALOVAŤ! Máš tam taký bordel, že i ten bordel sám o seba zakopáva.

+1

Nooo asi jo....

Nainstaluj si Avast a udelej hloubkovou kontrolu disku jesti tam nemas nejaky vir nebo jinou potvoru. Taky muze byt plny disk a tak se to zpomaluje zkus Ccleaner vycisti ti disk od bordelu a procisti registry.

Ale ten počítač je nepoužitelný nefunguje opravdu nic

A pak může začít znovu! Ta svinstva "doporučuješ" z hlouposti, nebo i se záměrem úmyslně škodit?

Hahaha..... Avast - je to antivírus, bordel neodstráni (možno niečo) - je to len také placebo. CCleaner - hovorí si "čistič"... niekedy vyčistí - dokonale = reinštal.

Avast a CCleaner, to je spolehlivá cesta, jak to zabít úplně, pak už se reinstalaci nevyhne :D

Jasně, blbečku, máte v avastu prémie za spamování fór?

Otakare, Otakare, dobrá rada nad zlato. Ale ty tvoje to nejsou ...

Ja mel mirne zpomaleny notes. Tak jsem si rikal ze si poridim neco na vylepseni a ochranu. Jako prvni mi net nasel Avast. Tak jsem ho koupil dokonce i ty jejich doplnky.. ted mam chut si nafackovat. Abych si sve mineni potvrdil udelal jsem cistou win10 a ejhle jedine co stahnu a nainstluju tak byl avast a hadejte co se stalo.... pro takove ty chytre otazky ze muj notebook je s... tak jsem to zkusil i na gaming ntb od msi... neni zaselany tolik ale urcite je to znatelne.. ten klasicky ntb je po instalaci avastu totalne k nepouziti... ja napisu vetu a na pc je teorve videt orvni pismenko.stalo se to nekdy uz nekomu?

Nic neřeš a obnov systém ze zálohy. Zbytečně tu ztrácíš čas.

Myslím že zálohu nemám

Odnes to někomu, kdo je schopen zazálohovat zjevně nezálohovaná uživatelská data a přeinstalovat a vytvořit obraz čistého os/obnovit z bitové kopie a ví, co znamená slovo: "víceuživatelský. Snad se nějaký amatér v okolí najde, případně servis,

...ak nejakú má... ak nemá - tak viď prvá odpoveď tam hore....

Kupit SSD a nainstalovat nanovo OS. Najlepsie ak to das do ruk niekomu, kto vie co robi :)

No jo ale jak se tohle všechno stalo protože počítač jsem nepoužíval 2 dny nic jsem nestahoval nic neměnil byl jsem rád že to funguje ale teď ....

To už je jedno, jestli jste "nic nestahoval nic neměnil" atd. Něco se stalo a výsledek je takový, jaký je.Přečtěte si na netu něco o Obnovení systému do posledního Bodu obnovy, není to ni složitého. Pak to na notesu spusťte a obnovte si Win do stavu k datu kdy to ještě nezlobilo. O svá osobní data nepřijdete, jen se obnoví systém. Možná pak budete muset doinstalovat programy, které jste instaloval v poslední době. Ale buďte opatrný, mezi nimi může být ten, který způsobil současné problémy.A pokud nezabere ani Obnova systému, nezbyde vám nic jiného než reinstalace Win. Ale to bych, být vámi, svěřil znalejšímu kamarádovi nebo servisu. A nezapomeňte kdyžtak nejdřív z disku vykopírovat osobní data (fotky, dokumenty, savy her apod.). Tedy pokud to nemáte zálohované už teď.

Tohle mi tvrdil člověk kterému jsem prodal starší notebook s tím že mu nejde se dostat na plochu, po hodinovém telefonátu jsme se dostali do nouzového režimu, k bodům obnovení... světe div se "nic neinstaloval" ale hned dva body obnovení po instalaci dvou různých antivirů tam byly a ty dva se samo popraly a znemožnily počítač používat. Kdyby to řekl rovnou, ušetřili jsme si 55 minut diagnostiky problému přes telefon.

Lidi, proč mu radíte hned obnovu a čistou instalaci windowsu? První co spustit prohlížeč a stáhnout hd tune, nainstalovat a spustit.. (popř. využít nouzový režim, pro jeho instalaci a spusteni). Když by počítač přejel na novo, už by výsledek testu mohl být zkreslený... Tohle vypadá na postupně odcházející pevný disk... (samozřejmě ostatní návrhy nevylučuji, ale jako první je vždy lepší otestovat disk!)

tak ono by mohlo teoreticky stačit provést jen checkdisk.Nedávno jsem řešil problém, kdy mi boot počítače z NVMe disku trval jeden a čtvrt minuty. Problém byl způsobený poškozenými/fragmentovanými indexy filesystému na plotnovém disku. Problém byl vyřešený během pár sekund, jen mi nějakou dobu trvalo, než jsem na to přišel, byť ten index, jak se načetl, tak už disk bežel...

pokud odchazi disk chkdsk je k ničemu, ano možná to na chvíli spraví, ale jakmile má jednou disk vadné clustery, tak patři do koše

Taky si myslím, že odchází disk, když se to takhle z ničeho nic začalo sekat. Pokud se to potvrdí (HD Tune), tak nejlepši rada z výše uvedených je výměna za SSD.

co se týče rychlosti souhlas, ale nezapomínejte, že se jedná o NTBK a záleží kolik tam má dat... (za předpokladu, že NTBK nemá slot na msata nebo m2 sata a potřebuje dvd mechaniku či z jiného důvodu není možnost externího rámečku místo mechaniky) třeba dát 8k za 1TB SSD si myslím, že je ještě dost drahé...

Jsou různé možnosti - notebook jen s SSD a k tomu NAS, nebo přidat HDD místo mechaniky a tu dát do USB rámečku. V každém případě můžu říct z vlastní zkušenosti, že používání notebooku jen s HDD je utrpení a po nasazení SSD se z notebooku stane raketa.

dobře

Petr S, 22. 11. 2018, 20:08Ja mel mirne zpomaleny notes. Tak jsem si rikal ze si poridim neco na vylepseni a ochranu. Jako prvni mi net nasel Avast. Tak jsem ho koupil dokonce i ty jejich doplnky.. ted mam chut si nafackovat. Abych si sve mineni potvrdil udelal jsem cistou win10 a ejhle jedine co stahnu a nainstluju tak byl avast a hadejte co se stalo.... pro takove ty chytre otazky ze muj notebook je s... tak jsem to zkusil i na gaming ntb od msi... neni zaselany tolik ale urcite je to znatelne.. ten klasicky ntb je po instalaci avastu totalne k nepouziti... ja napisu vetu a na pc je teorve videt orvni pismenko.stalo se to nekdy uz nekomu?

Lidi nechci zdne odpovedi tech co zacnou propagovat avast ani uadne chytracke reci ze defender staci.... vim ze nestaci... nepouzivam notebook jen na hry nebo tak... zas tak zkuseny uzivatel urcite nejsem. Spis amater ale urcite nejsem pako nevi nic... Prosim nejakou radu treba?