» Poradna » Programy

Notebook jako DVD player - úsporné režimy, myš - PROBLÉMY...

Dobrý den.
Nedávno jsem nahradil DVD na intru notebookem Dell D600
(Pentium M 1,6GHz, 256MB RAM, ATi Mobility Radeon 9000 32MB VRAM, 40GB HDD),
mám k němu připojený 22" LCD a zesilovač s velkými bednami,
notebook nemá baterii (trvale v síti - kromě víkendů), + další nepodstatné vady

Jak si představuji využití Notebooku:
1) ovládat jej budu bezdrátovou myší ze vzdálenosti 4m
2) nebudu jej vypínat, pouze přepínat do úsporného režimu (rychlejší)
3) nonstop spuštěný 1 program na přehrávání + procházení souborů a ID3 tagů,

S každým z těchto bodů souvisí malý problém, se kterým bych potřeboval poradit

1) Myš
Koupil jsem rádiovou myš+USB adaptér (Aukro, použitá, 150Kč), její dosah však nestačí a navíc se po minutě přepne do režimu šetření energie, z něhož se lze dostat jen stisknutím tlačítka na ADAPTÉRU!
To asi není normální, abych vždy, chci-li myš použít, musel vstávat k notebooku?
Procházel jsem fóra a e-shopy, a vidím jako řešení Bluetooth optickou myš (dosah prý 10m)...
www.netfox.cz ...
?

2) Úsporné režimy
Pokusím se stručně formulovat o co mi jde:
Ve Windows XP lze Notebook kromě vypnutí a restartu uvést do dvou dalších režimů:
a) Úsporný režim - vypne se HDD a monitor, lze probudit pohybem myši, při přerušení napájení však nutno znovu nabootovat
b) Režim spánku - Obsah RAM se uloží na HDD a dojde k vypnutí, po přerušení napájení lze pokračovat bez bootování. Z režimu spánku však nelze probudit pohybem myši
Já bych potřeboval kombinaci těchto dvou = uložení RAM na HDD pro případ odpojení napájení (např. víkend), a zároveň možnost na dálku myší systém aktivovat.
Ve Windows Vista je prý toto možné skrze "Hybridní režim spánku"
Pro Windows XP jsem nic takového nenašel. Nevíte někdo o něčem?
Anebo zvládne můj notebook (viz parametry výše) Visty?
(Dle minimálních požadavků Visty stačí dokoupit trochu RAM)
?

3) Software
Hledám 1 univerzální multimediální program s velkými fonty a ovládacími prvky který bych ovládal myší ze 4 metrů Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

ad 1.:ano, kúpa novej myšky je asi rozumným riešením. a pretože ju budeš pravdepodobne pripájať cez usb port, priamo naväzuje aj odpoveď na bod
2. - bios a wake up on usb.to by ti mohlo pomôcť s prebudením pc z hibernácie.čo sa týka pôvodnej myšky - určite je k nej dodávaný doprovodný software, kde je pravdepodobne možnosť nastavenia adaptéra na "trvale zap."eventuelne v správe napájania máš aktivovanú funkciu šetriča energie pre usb porty.
3.- xp má zabudovanú funkciu zjednodušenie ovládania. je tam možnosť zväčšenia nielen písma ale aj grafických efektov na obrazovke.primárne je určený pre slabozrakých.

3.- kdysi jsem zkousel Linuxove distro na prehravani. Pokusim se najit nazev.... Jedina nevyhoda, nepodarilo se mi namapovat (pripojit) lokalni HDD do tohoto SW. Ale byla to vyvojova verze, treba se neco vylepsilo. Jinak prochazeni LAN, nacitani pocasi z netu.... OK. Tak ulozeny to mam pod nazvem "Linux MMC"

3. Plně by ti mělo postačit Windows Media Centrum, které je součástí některých edicí systému XP a Vista. Lze skrze něj přehrávat hudbu (pomocí ID3 tagů), pouštět filmy (i DVD) a prohlížet fotky. To vše pohodlně