Notebook, jak na to? >>>STÁLE PROBÍHÁ<<<

Je mi jasné, že tenhle dotaz se tu ukazuje každý týden, takže pokud vás to otravuje, tak tohle raději přeskočte, jinak dík za pomoc:
------------------------------
Hodlám si pořídit notebook. Nejdřív by bylo vhodné si asi ujasnit priority:

1. výkon a HW:

- Intel Core 2 Duo (někde se uvádí, že prej Turiony taky nejsou špatný) (a tady by mě zajímalo, co je to Centrino jak se liší od toho C2D) s min. 2,4 GHz
- Grafika - samozřejmě něco silnějšího, něco jako n8600M GT, n9600M GT s 512 MB vlastní paměti (nebo mi pomožte, co je výkonný)
- paměť určitě min. 2 GB
- musí být min. DVD+/-RW
- WiFi
- zkrátka nějaké standardní vybavení jako webcam, bluetooth atd. jsou dnes zcela samozřejmostí, ne?

2. mobilita:

- rád bych to stlačil pod 2,5 kg (ale zase když bude výkon, tak nějaký to deko odpustím)
- baterka - to je a asi navždy bude největší problém, samozřejmě bych se rád dostal ke 4 - 5 hodinám (v ideálním případě by se mohl přepnout třeba při psaní do nějakého téměř spacího režimu a kdybych tam dělal něco náročnějšího, v tom případě bych tomu umožnil trošku se nažhavit )
- displej zase ne moc malej (13,3'' je už málo, takže řekněme od 14'' výš s min. 1280x800 - tzn. širokoúhlej)
- když už to má občas cestovat, tak by to mělo mít pevnou konstrukci a těmito parametry jsem tedy (předpokládám) vpodstatě vyřadil acer (napadá vás i jiná značka?)

3. cena:

- je to samozřejmě o kompromisech, představoval bych si něco +/- 30.000 (opět pokud se najde něco rozumnýho, tak se dá trošku popustit provázky, ale 40 už je zkrátka moc)

4. vzhled:

- design je samozřejmě nedílnou součástí takovýchto vymožeností a za takovou cenu předpokládám jsou k sehnání i poměrně výstavní kusy (nemusí být přímo celý bílý, ačkoliv to by nebylo špatný), takže pokud to bude vyloženě nevzhledná kráva, tak to vadit bude

------------------------------

Takže:

Možná toho chci trochu moc, možná je tato představa až fantastická, nicméně už jsem jednou zmínil, že hledám určitý Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

btw. mám nárok na 'nekoupi' OS?

Dost notebookov sa predava bez OS alebo s nejakym OS zadarmo, ktory je tam len na to, aby bol hned preinstalovany niecim inym. .

Vykonna grafika a 4+ hodin vydrz nejde dohromady.

Centrino nie je procesor, ale znacka pre urcite kombinacie procesorov, cipsetov a Wifi kariet firmy Intel (wifi mozno aj inych znaciek).

div se, jak sem rikal, je to tam, ale drahee

www.alza.cz ...

no a co mi poradis?

no taak, pomozte mi nekdo pls

jdi na konfigurator na www.vbi.cz ... a sestav si notebook jakej ti vyhovuje..

alebo dell.cz

no joo, jenze tam se nedozvim treba baterku a hmotnost, coz je pro me dulezityy, chapi? (ale nebyl to spatnej napad, oba uz sem zkousel)

jak jako nedozvis baterku a hmotnost??
a od ceho tam jsou asi technicke detaily?
je tam uplne vsechno tak neblbni