» Poradna » Notebooky

Notebook Intel UHD Graphics 620 PAMĚŤ

Možná dostanu hned za uši, ale zeptám se.Na notebooku se dá v BIOSu nastavit u Intel UHD Graphics 620 vyhrazená paměť: 256 nebo 512 RAM.Ale když se podívám do vlastnosti adaptéru ve Win 10 je tam:Celková dostupná grafická paměť: 4153 MBVyhrazená grafická paměť: 128 MBSystémová grafická paměť: 0 MBSdílená systémová paměť: 4025 MBTak v tom mám chaos, jak to tedy je?

Odpovědi na otázku

Po 100% přesném popisu jsem se nikdy nepídil, takže to může být nepřesně.1) Vyhrazená grafická paměť: Zde se ukazuje kolik paměti má grafická karta jako taková (pokud by byla dedikovaná se 2GB, tak tam bude 2048MB, atd..). Nicméně integrované grafiky nemají vlastní paměť, takže tady to ukazuje to, kolik si prostě ta grafika natvrdo rezervovala pro sebe v paměti ram. S tímto tedy v paměti ram nemůže nakládat nic jiného než právě grafika - nic jí do toho nekecá. U dedikované grafiky to je tak, že ta paměť je napájená na té kartě, takže si v ram nic přímo jen pro sebe nevyhrazuje (kromě viz 2). Změnit to v některých biosech lze, aby se nechaly spustit nějaké programy, nebo hry (běh jim to nevylepší, ale spustí se, protože detekují, že mají dostatek vyhrazené grafické paměti pro běh. Tedy pokud jim těch 512MB stačí.)Kupodivu to prý lze očůrat i změnou v registrech Windows (nikdy jsem nezkoušel).2) Sdílená systémová paměť:Ukazuje, kolik místa z ram je ještě schopen čip v grafice ukousnout v případě nutné potřeby. Jinak ta ram může být využita pro systém. Takže se může stát, že není zrovna pro grafiku k dispozici. Proto je důležitá ta vyhrazená v bodě jedna. Té do toho nic nekecá.3) Celková dostupná grafická paměť:Součet těch dvou předchozích.

Díky.Ale nějak nechápu, k čemu a proč se dá v BIOS nastavit 256 nebo 512 RAM tak pak ve vlastnostech adaptéru jsou ty hodnoty pořád stejné.

Protože MS Windows není jediný operační systém a jsou systémy kde to nastavení by se hodilo .Jinak nastavte třeba 8GB a na hry to stejně nebude.

No a proč na hry, tento NB je určen na práci

Pokud na práci tak tu paměť také nepotřebujete nastavovat teplem.

Ech.... ne teplem ale tuplem

A proč tedy tam ta ,,zbytečná,, volba je.No raději už píšu na Lenovo, protože tady

...Protože MS Windows není jediný operační systém a jsou systémy kde to nastavení by se hodilo...