» Poradna » Notebooky

Notebook instalace windowsu

Ahoj, dostal se ke mně notebook Acer travelmate 4000.Byl tam nainstalovaný windows xp a byl celkem dost zahlcený souborama atd....Rozhodl jsem se ho celý vymazat přes KillDisk..Vymazal jsem ho a prvně jsem chtěl nainstalovat win 7, ale pak jsem zjistil že to moc lidi nedoporučují.Dnes jsem stáhl Windows xp professional, byl jsem rád že to konečně spustilo instalaci.V kroku:,, Instalace systému to napsalo: Je požadován soubor asms z disku disk CD aktualizace Service pack 3 systemu windows xp professional Zadejte cestu kde je umístěn soubor a poté klepněte na tlačítko ok.,, Zkoušel jsem tedy stáhnout na jiném pc ten service pack 3 a dal na disk a vrazil do notebooku.Načítalo to a zmizla tabulka a pak to zas napsalo další chybu, že ten disk může být zanešený a podobný blbosti si to zas vymýšlelo.Podařilo se mi sehnat oficiální instalačku windowsu xp, ale i když v bootovacím menu mám jako první spustit dvd, tak se stále spouští ta instalačka s tou chybou v tom stejném kroku.Nevíte někdo jak na to ? :) Děkuji

Odpovědi na otázku

"disk může být zanešený a podobný blbosti si to zas vymýšlelo".Použi univerzálny čistič na silne zanesené hnuteľné veci, bežne dostať v elektro.

A proč ten disk chceš zabíjet? Normálně ho zformátuj při instalaci nového systému. Po nastavení bootování z DVD by se to mělo načíst samo bez zásahu uživatele. Je to DVD funkční? Můžeš si to ověřit instalací do virtuálky na jiném PC. Případně po startu PC mačkej klávesu pro výběr bootovacího média (může to být F9, F11.. nebo i jiná) a pak zkus vybrat DVD.

1. disk sa nemaže cez killdisk, ale stačí format, alebo diskpart2. CPU vhodný na Windows ME. Ak tam nemáš 2 GB RAM, veľmi použiteľné to nebude3. ako si hodil SP3 do inštalačky XP?4. súbor asms asi ani neexistuje5. CD môže byť poškodené (zanesené od prachu), resp. mechanika a to môže spôsobovať problémy pri čítaníVyhoď to. Je to príliš slabé. Aj keby to malo 2 GB RAM a grafiku s HW podporou, C2D z toho nebude

Škoda to vyhazovat, pokud ještě běží...Může to zkusit taky oživit nějakým Linuxem. Lubuntu, Xubuntu nebo Mint Xfce by měly běžet dobře.

Linux vyžaduje nějaké ty zkušenosti a když někdo používá hovadiny typu killdisk na "mazání" operačního systemu, tak pochopitelně žádné nemá. Nedoporučuji ...

Tak pokud by to měl buď vyhodit nebo na tom zkoušet něco v Linuxu, tak je to jedno jestli má schopnosti nebo ne a něco tam zkazí. Navíc nainstalovat na notebook ubuntu nebo mint je v celku i jednodušší než ty XPčka pokud to dá instalovat automaticky na celý disk. Jediné co je v průběhu instalace pak nutné udělat, je vybrat si jméno uživatele a heslo. A kdyžtak se to dá zas přeinstalovat. Na používání jsou to taky v podstatě klikačky a určitě se zorientuje.

Podla mna stoji, pochybujem, ze bezi

já bych se s tím nematlal a pokud nemáš nějaké vyloženě specifické programy a máš to "jen" na internet, tak bych tam rovnou dal třeba:http://bit.ly/lubuntuw7TrustyPodle mne ten počítač výrazně ožije.

ale jestli je tam pořád těch původních 512 MB RAM, tak to za moc stát nebude nikdy a maximálně bych tam dal Windows XP SP2 a navíc je ještě před instalací očesal v programu nLite, aby se snížila náročnost.

Děkuji všem za odpovědi, dneska jsem tedy ještě nějak zkoušel ty xpéčka nebo sedmičky.Nakonec jsem doma našel Obnovovací disk k jednomu notebooku co již doma nemám.Byly na něm Visty 32 bitů home premium.Tak jsem to dal do Aceru a instalovalo se to a konečně se aspoň ty Visty nainstalovaly.Nainstaloval jsem potřebné programy a potom jsem restartoval pc a chce to po mně Key product a dál mě to nepustí.Koukal jsem ještě do krabic jeslti to někde nezůstalo, ale marně :/ Zkoušel jsem nějaký klíče co byly na netu, ale nefungují.Nevíte někdo?

Primární chyba byla mazání disku. Je možné, že už tento model notebooku měl na discích recovery oblast, tedy umožňoval tovární obnovení. Pokud ne, pak k němu bylo přibaleno pár recovery CD/DVD. To je ta nejjednodušší cesta.Co se týká licenčního čísla, tak buď ho máš, nebo nemáš. Víc možností v tvém případě snad není. Nicméně, protože je to stejně starý střep, kloním se k názoru ostatních, že nějaká distribuce GNU/Linux s nějakým lehkým prostředím bude lepší volbou. Získáš aktuální operační systém, aktuální SW vybavení a užitnou hodnotu stejnou jako na W systémech.PrasatkoPee

Podařilo se mi tedy stáhnout jinou vistu a aktivátor, tedy to mám aktivované a mám visty, tak aspon něco. Všem moc děkuji