» Poradna » Notebooky

NOTEBOOK (i na hry)

Vím, že takových dotazů tady bylo hodně, ale přesto se zeptám i já..Sháním notebook přibližně od 7 000 - 9 000 kč (možná i 10k, ale to je už docela dost).Budu jej používat ve škole, ale i doma, proto potřebuji, abych na to alespoň něco rozjela. Prosím, nepište komentáře typu "Do 10k nic neseženeš." To už tady bylo. Neříkám, že potřebuji hrát hry na ultra nastavení s nejvyšším rozlišením. Stačí mi to nejnižší a nejhorší, nehledám zatím žádné herní dělo.Např. já hraju na téhle vykopávce i Far Cry 3, seká se to, cutscény zaberou dvakrát tolik času než normálně, blbne zvuk a mám občas problém vylézt na vyvýšený povrch (schody atp.), a to už je maximum, co snesu, proto bych chtěla ntb, na kterém si to občas zahraju na trochu vyšších FPS.Tohle je to, co máme momentálně doma:OS: Win XP Home Edition (SP3) 32bitCPU: AMD Athlon Dual Core Processor 5050e (2.6 GHz)RAM: 1920MBGPU: NVIDIA GeForce 8200 512MBA na tomhle hraju Tomb Raider (všechny včetně 2013), Far Cry (1, 2, 3), BioShock 1, Mafia 2 a další (samozřejmě i starší)...občas se to trochu seká, u těch novějších mám samozřejmě FPS pod 20 (měla jsem i 9 FPS), ale dá se to - někdy docela těžce - přežít. Samozřejmě žádný lag není příjemný, ani já nejsem spokojená s výškou FPS při hraní, ale nic s tím zatím neudělám...Takže... spokojím se s nějakým ntb, na kterém výše uvedené hry rozjedu klidně na nejnižší rozlišení, vše na low (ultralow) nebo off. Hlavně aby to jelo alespoň trochu lépe, než na tom PC, co jsem psala výše. :)

Odpovědi na otázku

A co čekáš, že se dozvíš? Běž do eshopu a vyfiltruj si ntb za cenu 7000 - 9000. Pak zavři oči, píchni do monitoru a co jsi vybrala je to co hledáš.PrasatkoPee

Třeba na tomhle bych ten Far Cry 3 mohla rozjet? :)HP 650CPU: Intel Pentium Dual-Core B960 (2.2GHz)RAM: 4GB DDR3GPU: Intel HD Graphic(http://www.czc.cz/hp-650-cerna_15/124799/pr... )

A nebo to samé s grafikou NVIDIA GeForce 710M.http://www.czc.cz/acer-aspire-e1-531g-b964g...

Hele všude samej znalec. Já hraju na aspire e1-531g Far cry 3 na nízký s high texturama, rozlišení 1366x768 na 25-45 Fps.. Grid 2 2013 medium až high 30-55 Fps. Mafia II 25-50 Fps. Modern warfare 3 30-45 Fps medium-high. Dirt 2 high 30-50.... Dirt 3 medium 30-50... GTA IV 25-35.

Nechc si co mas,za 7-9 000 nema smysl kupovat notebbok na hry.S tim notebookem misto 9fps budes mit 10-11fps rozdil nepoznas .Mel jsi brutalne low fps a s timhle budes mit taky low fps,zbytecne utracene penize.

ne

http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-g500-dark-... skús pozreť tento: cena 12 990 (ak chceš veľa muziky musíš priplatiť)Intel i5 ivy bridgeAMD 8750Mmyslím že na ňom by si mal aj novšie hry rozbehnúť na medium až hard úrovni. Keby sa neprehrieval tak aj vyššie.

Doporučuji se podívat po starším kousku na aukru. Dá se tam něco v této cenové relaci sehnat já tam sehnal relativně nové Lenovo ThinkPad Edge e431 s i5 a HD 4000 za 8k. Každopádně se smiř že moc her na té integrované GPU nerozjedeš. Doporučím stránku www.notebookcheck.net, kde si můžeš snadno porovnat výkon.

Do 10 tisíc rozhodně ne, cena herního ntb začíná obvykle na 25 tisících. Když si koupíš levnej šunt, tak ho za chvíli upečeš, navíc ty ntb topěj dost slušně už jenom když jsi na netu. Takže se na to vykašli.