» Poradna » Notebooky

Notebook HP probook 4720s blue screen

Zdravím, dostal se mi do rukou notebook zn.HP probook 4720s, že nejspíš bude vadná deska. Celý jsem ho vyčistil a kupodivu jde zapnout, ale naskočí chyba při bootu systému MACHINE CHECK EXCEMPTION. Vyměnil jsem ramky z hrubého noťasu i ssd se systémem a stejný problém i processor jsem zkontroloval jestli není špatně uložený. Diagnostika u konce selže a vypne se noťas. Nějaký nápad jestli je to opravdu deskou? Myslím si, že to může být buď grafika, ale žádné artefakty tam nejsou a kdyby byla KO tak si myslím, že se nezapne noťas vůbec, když tam není integrovaná spíš si myslím processor děkuji za radu.

Odpovědi na otázku

Wiki hovoří jednoznačně:"Jedná se typicky o chyby v samotném procesoru, na systémové sběrnici, v procesorové mezipaměti nebo v operační paměti."

Než diagnostika skončí, tak se může něco přehřát a ochrana zařízení vypne.Zkus zjistit jestli to není tím.