Notebook HP nx8220 a kompatibilita

Zdravím.Mám v plánu nákup nového notebooku. Prošel jsem už celkem hodně diskuzí a výsledkem je výběr notebooku HP nx8220 viz.: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp požedavky byly:1. Kvalitní zpracování (ať se mi nerozpadne po půl roce nebo první cestě autobusem ).2. Procesor Pentium M nebo Turion (neořezanou verzi mobilního procesoru).3. Neintegrovanou grafickou kartu (vlastní paměť alespoň 64MB).4. Slušný displej (rozlišení nejlépe 1400x1050 - bohužel jsem nenašel moc vhodných notebooků, v nouzi rozlišení 1280x800, 1650x1050 už je na mě moc malé - oči už neslouží tak dobře jako dřív). Raději matný povrch displeje - mívám v programech nastavené tmavší pozadí a tak bych mohl mít problémy s odrazy u lesklých displejů (barvu pozadí u programů měnit nechci - už minimálně ze zvyku).5. Nízká úroveň hluku při nízké i vyšší zátěži.6. Slušný servis.7. Cena do 40 000Kč včetně DPH (nejlépe i s operačním systémem Windows XP Prof.). V případě dobré nabídky jsem ochotný ještě něco připlatit.Díval jsem se i na hodně zde doporučovaný ASUS M6VA-8030 viz.: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp , ale po přečtení této recenze http://www.minitechnet.de/asus_m6va_01.html a komentářů v různých forech (vysoká teplota CPU, GK a HDD, celkem dost poruchový - to mě celkem dost překvapilo, dost hlučný i při nízké zátěži) jsem tento notebook z "výběrového řízení" vyřadil.Měl bych ale ještě pár otázek ohledně notebooku HP nx8220. Jak je na tom s kvalitou displeje (barvy, pozorovací úhly, podsvícení, doba odezvy, ...). Tento notebook má být celkem tichý i při vyšší zátěži - je to pravda?A ještě otázku k notebookům HP obecně. Jak je to s kompatibilitou, pokud bych chtěl později vyměnit HDD za větší. Jsou zde podobné problémy jako v případě oparačních pamětí?Milan

Odpovědi na otázku

muzu ti napsat akorat co se tyce nb od hp obecne... mam nx6125 - sem spokojen. pokud budes chtit menit disk, nebude problem. zjisti si ale jakou max velikost a rychlost disku nb podporuje. s ram u hp taky neni problem, pokud nebudes kupovat vylozene nejlevnejsi moduly, ale treba kingston, nejsou s kompatibilitou zadne problemy. doporucuju mrknou do product manualu nx8220(http://search.hp.com/query.html) a projit si moznost upgrade...

Díky za odpověď.Podle specifikací by měl notebook podporovat 40, 60, 80 nebo 100 GB (5 400 ot./min) nebo 60, 80 nebo 100 GB (7 200 ot./min) disky, takže v tomto by neměl být problém. Mi spíš šlo o to, jestli si notebooky od HP nehlídají, jestli se do nich dává HDD s nálepkou (tedy certifikací a podstatně vyšší cenou) od HP. S kompatibilitou operačních pamětí Kingston jsi mě potěšil. Ještě bych uvítal nějaké reakce ohledně displeje 1280x800 u nx8220.Milan

v tom bych taky nevidel problem, pokud bude meneny disk 2,5" IDE nebo 2,5" Serial ATA, pak musi slapat... to mas jako s ram od hp, u hp ti budou tvrdit, ze musis mit jen ty jejich (nekdy i dvakrat tak drahe jako treba ty kingstony), ostatni vetsinou nebudou kompatibilni. to je v praxi samozrejme nesmysl...

Díky za odkaz. Ten jsem asi přehlédnul.Z odkazu jsem pochopil, že tento notebook vlastníte nebo že jste ho alespoň nějakou dobu používal. Mohl by jste mi napsat, jak je na tom s kvalitou displeje (podání barev, kvalita podsvícení, rychlost odezvy - např. u filmů, her - Counter Strike 1.6,..., pozorovací úhly). Je víko displeje dostatečně vystužené nebo se dá lehce prohnout? Potřebuju notebook, který bych mohl častěji přenášet, takže kvalita zpracování je pro mě hodně důležitá. Jinak jsem našel tento notebook s DVD/RW mechaniou a 60 GB diskem, který by byl pro mne výhodnější (hlavně ten větší disk) za 37 786 Kč včetně DPH.Milan

Co se tyce displeje. Barvy jsou OK, podsviceni je při tmavsi barve trosku videt, ale u filmu to nevadi. Rychlost odezvy u filmu je v poradku, u CS 1.6 je to trosku horsi, jsou cmouhy. Pozorovaci uhly jsou horsi vertikalni. Do stran je to celkem v poho. Pri zmene polohy je treba ho naklonit. Nejlepe by bylo ho nekde videt, displej bych hodnotil 6.5/10.Viko je tvrde, neprohyba se. Zpracovani je vyborne.

Díky za malou recenzi . Pokusím se najít nějaký obchod, kdy bych ho mohl vidět v provozu a pak se rozhodnu. Jako velké plus vidím kvalitní konstrukci. Matný displej v této cenové kategorii asi o moc lepší nenajdu .Milan

mám nx 8220 koupený a displej je strašně tmavý a úprava nastavení (gama, jas, kontrast) nepomůže , vcelku mě to mrzí neboť jinak je to všechno OK.

To že je displej tmavší mi právě vyhovuje. Moje domácí LCD HP 1740 je na tom s maximálním jasem taky celkem bídně, takže už jsem si zvyknul na tmavší obraz.Chtěl bych se ještě zeptat, jak je to u nx8220 s vadnými pixely? Jak na tom jste?Milan

No nemate nahodou zaply senzor okolniho svetla FN+F11. Pak je obraz tamvy. S jasem nemam nejmensi problem. Mozna zkusit v ovladacich graficke karty "umele" zvysit jas. Nenasel jsem jediny vadny pixel. Pouzil jsem Nokia test monitor.