» Poradna » Notebooky

Notebook HP ENVY 13 Ab002NA větrák

Dobrý den, právě mi umřel levý větráček chlazení u notebooku.Pravý funguje.Při startu systému mě to upozorní že větrák nebyl nalezen a že spuštění může poškodit notebook.Na internetu jsem náhradní větrák sehnal bohužel až s Číny takže doba dodaní je hodně na dlouho.Proto mám se ptám jestli můžu používat notebook i bez toho jednoho větráku. Když třeba budu používat chladící podložku protože je šasí kovové tak by to mohlo možná fungovat.Ale fakt nevím jestli to mám riskovat. Děkuji za každou radu.

Odpovědi na otázku

Zalezi co mas na mysli pouzivat. Pokud se jedna pouze o prohlizeni internetu, koukani na videa a psani ve wordu tak by to melo jit. Ovsem v pripade neceho co zatezuje cpu vice jako hrani ti to nepujde. Samozrejme budesmit vyssi teploty, ale pokud by byly moc vysoke tak se notebook sam vypne.

Jo jenom, ho mám na prohlížení internetu a na filmy.Je rok a půl po záruce.Týden zpátky začal ten větrák chrastit a včera už umřel. Tak ta podložka je asi zbytečná co ?Nějaký tip kde se dají sehnat díly na notebooky v Evropě ?. Na ebay je pouze dodání s Číny.

A zkoušel jsi ho vyčistit, promazat a rozhýbat? Nový z toho neuděláš, ale chvilku, než dorazí nový, by to vydržet mohlo.

Jo zkusil ale jak jsem ho skládal zpátky na trn tak jsem trošku víc zatlačil a plast praskl. Takže je mrtvy

Bohužel buď ofiko servis nebo právě z Číny.

Ofiko ne , blbej větráček 1500 kč . Na aliexpress 30 dolarů

Tak hlídej ty teploty. Případně můžeš vzít obyčejný 80mm větrák a dočasně ho dát přímo na nasávací otvor (třeba na oboustrannou pěnovou lepenku). A pokud je celokovový, i ta podložka s ofukem mu trochu uleví (na plastový by to moc smysl nemělo).

Kontroluj teploty přes HWiNFO a když by byly moc vysoké, třeba přes 90°C a notebook se nevypnul sám, tak ho raději nepoužívej.

Teploty mám od 40 po 65 stupnu. Hry na tom nehraji takže fakt nevím.

S takovýma teplotama a takovým využitím ten větrák ani nepotřebuješ