» Poradna » Notebooky

Notebook HP 250 G5 - instalace windows 10 na SSD disk místo CD-ROM mechaniky

prosím o urgentní pomoc. Mám nový notebook HP 250 G5 s pevný diskem 1 TB a předinstalovanýma Widnows 10. K tomuto notebooku jsem dokoupil redukci do CD-ROM mechaniky, do které jsem vložil SSD disk. Na tento disk se snažím naistalovat čistý systém Windows 10 z USB flash disku. Původní systém jsem na 1 TB disku vymazal a spustil instalaci Windows z flash disku v UEFI módu a zapnutým secure boot. Instalace proběhne v pořádku, avšak po prvním restartu systém stále bootuje pouze z flash disku a nechce bootovat z SSD disku. V biosu je nastaveno bootování na systémový disk, zkoušel jsem i CD-ROM mechaniku. Po několika pokusech jsem zkusil systém naistalovat zpět na původní 1 TB disk, a opět jsem narazil na stejný problém - nelze z tohoto disku po provedení instalace nabootovat. Bohužel však nefunguje obnovení systému s recovery oddílu HP i když tento oddíl na disku je zachovaný.Zkoušel jsme i instalaci v Legacy módu, opět ze stejným výsledkem - při první restartu po instalaci systém opět bootuje pouze z flash disku. Prosím o radu jak úspěšně nainstalovat vlastní Windows 10 na SSD disk vložený místo CD-ROM mechaniky.

Odpovědi na otázku

zle urobená inštalácia..treba zmazať celý disk a inštalovať tak ako treba, potom to pôjde

všechny disky jak 1 TB a SSD disk jsem již několikrát celý mazal - dal odstranit a provedl znovu instalaci. Problém je v nastavení biosu.

tak asi som nechápavý..píšeš, že recovery oddiel zostal zachovaný, tak asi si to celé nevymazal..či ako to je?

všechny oddíly na disku 1TB kromě recovery oddílu od HP jsem smazal.

no tak potom si to nezmazal dobre..treba vymazať celý disk

Dobry vecer potrebovala bych poradit koupila jsem notebock hp 250 g 7 celeron a nejde mi instalovat do provozu zadne instalacni cd nebylo v krabici potrebuji ho k instalaci dekuji za radu

1. SSD dej na místo původního disku. HDD dej až po instalaci namísto mechaniky.2. Řádně připrav bootovací flešku (stáhni .iso, použij Rufus).3. Už během instalace, po prvním restartu, flešku odpoj.

tohoto jsem se chtěl právě vyvarovat, nechtěl jsem notebook rozloupávat, jelikož je zcela nový a nerad bych přišel o záruku . Instalačka na flashce je vytvořena programem Media Creation Tool přímo od Microsoftu a již jsem s ní dělal několik úspěšných instalaček.

Rozhraní pro připojení mechaniky bývá pomalejší (SATA 1.5) takže to rychlost SSD degraduje.....Na creation tool se vys..

Jo, a disk před instalací vyčisti. Z nabootované instalačky spusť Přík. řádek (shift+F10):diskpartlist diskselect disk <číslo>cleanconvert gptexit-------------------------Instaluj v UEFI módu. Rufus správně nastav:http://web.tobynet.eu/obsah/reinstall/usb.phpInst. flešku dej do usb 2.0

Díky všem za rady, notebook jsem rozloupnul a SSD disk vložil místo původního 1 TB disku a instalace proběhla v pořádku a Windows už bootují tak jak mají. Ještě jednou díky.