» Poradna » Notebooky

Notebook HP 15-af107nc RAM

Dobrý večer, viete mi poradiť, mám notebook HP 15-af107nc a je v ňom ram PC3L 4GB od Kingstonu a má ešte jeden voľný slot, mohol by som doň vložiť 1GB PC3 1GB od Samsungu? Nemôže sa spomaliť notebook? Už teraz je docela pomalý a nechcem aby to bolo ešte horšie. Ďakujem

Odpovědi na otázku

Dodávat 1GB ram asi nemá moc cenu. A za další bude třeba opět ramku s označenám L = menší voltáž. A pomalý není určitě protože má ,,jen" 4GB RAM.

Inú ramku doma nemám, notebook je už starší a hlavne nie môj, mal som ho len na vyčistenie, prepastovanie procesoru a hodil som tam tu ramku doistoty, notebook ju zobral super, len ukazuje maximálne 4,45GB

Pokud je tam 32b systém, nemá to smysl.

To bude pomalé,i kdyby tam byl x64 OS.

Je tam 64 bit OS a počítajte s tým,že je to už starší používaný notebook, je v ňom veľa dokumentov a pár programov, plus svinstvo od HP, zo začiatku to bol rýchly notebook, no má už svoj vek

Pomalý je proto, že v tom skoro s jistotou nemáte SSD, a k tomu nijak zázračný CPU (spíš mizerný). Ty 4GB bych neviděl zrovna tady jako takovou trágu.

Nieje tam SSD, keďže to nieje môj notebook, mám ho len na vyčistenie a prepastovanie procesoru, notebook má už svoj vek, takže chápem že bude aj pomalší, mňa len zaujímalo, či by tá ramka keďže nieje s označením L (Low) mohla spôsobiť spomalenie počítača.

Tomu notebooku uz nic nepomoze. Procesor je strasne slaby (cca 4x pomalsi ako dnesny standart). To je najpomalsia komponenta.

Je to Office notebook, a má už svoj vek, tak sa nieje čo čudovať :)

Vyzkoušej čistou instalaci OS, třeba to aspoň maličko rychlosti pomůže. Klidně třeba i na jiný disk, který máš kdesi právě pro tento případ v šuplíku.