» Poradna » Notebooky

Notebook, hdmi, monitor

zdrvím,chtěl bych se zeptat na jednu věc která se mi teď stala.koupil jsem si k notebooku Lenovo monitor. Taky Lenovo, a jelikož můj notebook nemá vstup na display port, musím sáhnout po kabelu HDMI 2.0. Nastává tu problém, že všechny kabely na které jsem se koukal podporují 2k, 4k 60HZJá bych potřeboval minimálně 120hz.můj notebook má 144hz a monitor 165hz.Chtěl bych se zeptat, jaký kabel byste mi doporučili? Děkuji

Odpovědi na otázku

A umí vůbec ten monitor takovou frekvenci přes HDMI? Často je plná frekvence možná jenom u DP.

a nějaká rozdvojka není?

Ne.

A co bys chtěl rozdvojovat?

špatně jsem se vyjádřil... redukce by nebyla?

Ne, redukce by nebyla. Existují převodníky, ale ani ty si nedokáží domyslet snímky, které tam nejsou.

Redukce jen redukují, nepřidávají fps.

1. si zisti, ci tvoj tajny notebook podporuje 165Hz cez HDMI2. si zisti, ci tvoj tajny monitor podporuje 165Hz cez HDMI3. na to si ale mal mysliet pred zakupenim toho monitora, resp. nicomu nevadi, ked pojde len 60Hz.

Pro 8 bithttps://ctrlv.cz/NTn6Pro 10 bithttps://ctrlv.cz/LVgcJelikož na monitoru HDMI 2.1 nemáš, tak jsou úvahy o 4K ve 120Hz zbytečné.Jinak bys na 4K potřeboval kabel ve verzi 2.1.2K (QHD) zvládne na 144 Hz i HDMI 2 v 8-bit (pokud není škrcen elektronikou monitoru).