» Poradna » Notebooky

Notebook do kanceláře

Ahoj potřebuji koupit notebook na klasickou kancelářskou práci. do 15 000 Kč. Chci hlavně aby šlapal jak hodinky a nebyl pomalý. Byl by někdo tak hodný a pomohl mi nějaký vybrat, moc se v tom nevyznám. Předem díky

Odpovědi na otázku

1) za tuto cenu nečekat zázraky2) jít se podívat do nějakého elektroshopu, aby vyhovola klávesnice a displej (velikost)3) požádat nějakého věci znalého kamaráda, aby z dostupných variant příslušného modelu vybral nejlepší konfiguraci v rámci daného cenového limitu.

Nedávno tu niekto Probook 455 radil, ale zrazu sú na ten istý NB mínusy?

Nejdriv je potreba specifikovat zakladni pozadavky... Co na tom budete delat? Jen net, email, Office? Nebo neco narocnejsiho? Budete ho prenaset nebo bude stale lezet na stole? Tedy maly (14”) nebo velky (17”)? Pouzivate casto NumPad? Tedy chcete plnou klavesnici (15,6” a vice)? Nejake speciality? Jako podsvicena klavesnice, ctecka otisku? Dokovaci stanice?

potřebuju numklavesnici, ssd, 15,6, převážně ležet na stole na víkendy bude doma,pods. klavesnice výhodou

Lenovo, co jsem ti nabídl, všechno tohle splňuje

jo, díky nejspíš do něj pujdu

Dcera ho používá při studiu na VŠ, takže office, internet, k tomu doma filmy, vpodstatě nejde ani větrák, je neuvěřitelně tichý a také tenký a lehký. i3 na běžné využití stačí s přehledem. Podsvícená klávesnice, odemykání otiskem prstu, ap.

Při vší úctě, zrovna tohle Lenovo (a jeho varianty) bych vřele doporučil si jít osahat. V rodině je IdeaPad 330 a osobně z klávesnice opravdu nadšen nejsem...

je to individuální, ale na přenášení a výdrž výborný, co se týče výkonu v pohodě, hry se nehrají a ostatní šlape, jak má.

Já bych doporučil třeba tento Acer:https://www.czc.cz/acer-aspire-5-a515-43-r4y... Má to kvalitní display, 8GB RAM DDR4 2666Mhz (rozšířitelné na 2x16GB 2666Mhz), procesor AMD Ryzen 5, dobrý grafický čip Vega 8 (pro hraní méně náročných her...zvládne i GTA5), rychlý M2 SSD disk 512GB, možnost přidat druhý disk. Je ale za 16000,- Kč.Pokud to apotřebuješ jen na Office, internet a tak a nehodláš hrát hry, tak by se dalo i něco méně výkoného.

Srovnej si konektivitu s Lenovem, kde je několik USB-C, podsvícená klávesnice, ap.

Ten Acer má také podsvícenou klávesnici. USB-C tedy nemá... (osobně nepoužívám)... nevím co za porty tazatel potřebuje, ale pokud jich potřebuje spoustu, tak se to dá řešit nějakým hubem či adaptérem. 1 USB může mít na bezdrátovou myš i klávesnici, 1 pro USB tiskárnu a 1 na lampičku nebo hub. Osobně Lenovu moc nevěřím... už mají nějak vyřešen servis v ČR nebo se to stále posílá do Polska?

Do kancelárie sa vyberá ľahko, je ich veľa a sú lacné. https://www.alza.cz/acer-aspire-3-obsidian-black

Jen SATA disk a ne M2, není dostatečná konektivita s výhledem do budoucna.

Cemu v kancelari vadi SATA ?

Nevadí, ale když něco kupuji, tak chci s výhledem do budoucna a za stejné (v tomto případě méně)peněz, mám více muziky. Tvůj dotaz je poněkud infantilní. K tomu konektorová výbava, také neporovnatelná. Jinak, já koupil, co jsem chtěl, a tazatel, ať dělá, co chce on.

překlepl jsem se v nicku, omlouvám se.