» Poradna » Notebooky

Notebook do 30 000

Dobrý den,měl bych dotaz na notebook cca 20-30 000, který se dá využít na hraní her a programování (Android studio, takže SSD+ slušný ramky). Hlučnost mě až tolik nevadí, samozdřejmě čím tišší, tím lepší (ocenil bych alespoň, kdyby při minimálním výkonu jako prohlížení netu,.... vypínal větráky uplně) a něakou solidní provozní teplotu na vysoký výkon (momentálně mi hřeje až k 80 stupňům a to není ideál) měli by jste něaký typ ?

Odpovědi na otázku

intel, grafiku aspoň gtx1050, ssd disk, antireflexní display ... vypadne ti po zadání těhle podmínek cca 50 noťasů - https://goo.gl/urXBqfOsobně bych z výběru vyřadil Paviliony a můžeš si vybrat a ani s jedním neuděláš chybu, na vypínání větráků zapomeň, některé modely to určitě umí, ale je to hovadina. Jestli chceš pod 80°, tak se vyhni i Legionům, ty u procesoru vyjedou v pohodě na 90-95° a hučí o sto šest. Ale je pravda, že k takovým teplotám se dostaneš jen díky dlouhému renderu atp., u hraní her to hrozí až po několika hodinách, ale to ostatně u všech, není to stolní komp.

takže když vyřadám pár prvních Legionů a Pavilonů (jinak můžu se zeptat proč ne Pavilony?) tak mi připadá asi nejlepší todle https://www.alza.cz/omen-by-hp-15-cetakže by to asi byla nejrozuměnší volba ? popř poznám tam rozdíl mezi GTX1050 a GTX1050Ti? jestli by se mi pak nevyplatilo pořídit i Legiona a prostě mu pak dát vžycky na pů hodky oddych

Ale legion určitě není špatnej, jen těch 80° a požadavek na nehlučnost je dost nereálnej. Jinak určitě brát 1050Ti, pokud možno - https://www.youtube.com/watch

ono nehlučnost...jde mi o to, aby v klidovým stavu(pokud ho zapnu, brouzdám netem, programuju, jednodušší program ve škole, možná i něaká nenáročná hra jako např. Dirt 3) nebyl skoro slyšet, počítám s tím že pokud zapnu něco náročnějšího tak si zahučí, ale to už jsem doma a to mě už až tolik netrápí. Teplotu myslím hlavně z hlediska výdrže notebooku, tak to už bych si to něak snad ohlídal pokud nevyleze na 90 stupňů během půl hodiny.

A do 30K se nesezene VX15 s SSD a 1050Ti?

to je fakt, ten jsem tam ani neviděl... něaký výhody od Legionu? (Výdrž baterky, přehřívání?) jelikož se stejnýma parametrama výjde cca o 2000 víc, což mě příjde škoda, kdyby se choval stejně.

a co jsem koukal tak má i míň stabilní case, což na to moje tahání taky as není ideal, ale pokud má něakou zásadní výhodu tak o něm taky můžu uvažovat

VX15 má lepší chlazení, navíc Legion má celkem zvláštní rozložení klávesnice. Škoda, že se v Česku nedá sehnat Dell 7567 s IPS panelem, má totiž výbornou výdrž na baterii a jednoduchou možnost údržby.

tak to je škody no díky moc, asi to je zatím favorit. Cca baterkou nevíte kolik to reálně vydrží? u legionu někde psali i 7 hodin, o čem hodně pochybuju i u kancelářských prací, tak jenom jestli s tím někdo nemá přímo zkušenost

VX15 5 - 6 hodin. 7 hodin je reálných u toho Dellu, protože má 74 Wh baterii. Zrovna u Y520 se 45 Wh se mi tomu nechce věřit.

Hlavně Lenovo nemá servis pro notebooky v ČR. Nejbližší servis, kam se reklamace odesílají je Polsko.

No to je fakt problém. Jestli dopravce jede do horní dolní na Moravě nebo do Polska. Ze zákona je stejně 30 dnů.

https://www.alza.cz/acer-aspire-vx-15tak nakonec vyhrál tendle, disk si dodám ze starýho ntb (750GB, 7200 otáček, takže lepší rychlejší než dodávají oni), časem asi dokoupím ram na 16GB a myslím že to bude pořádná mašina

Slusnej stroj a i udrzba a cisteni nebude problem (https://www.notebookcheck.net/fileadmin/_processed_/csm... ). Je videt, ze u navrhu sasi nekdo premyslel a ne jak u pavilionu, kde kvuli vycisteni vetraku a chladice musim rozebrat celej notebook vcetne vytazeni zakladni desky...

právě, nechápu že někdo udělá notebook, kde nejde solidně a jednoduše vyčisti, často to znamená ztrátu záruky... Člověk ho vyčistí - ztratí záruku, nevyčistí - neuznaj záruku protože zanedbal údržbu