» Poradna » Notebooky

Notebook do 20 tisíc

Sháním co nejvýkonnější notebook do 20 tisíc :) nějaké tipy?

Odpovědi na otázku

Pokud potrebujete co nejvyssi vykon procesoru: http://www.alza.cz/acer-aspire-e15-black-d21... Pokud potrebujete vykon na hry: http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-y510p-dusk... Nechci opakovat 1000x recene, ale presto se musim zminit, ze neni nejrozumnejsi pouzivat notebooky na hrani her a na narocne vypocetni operace a ze prehrivani soucastek, ke kteremu pri vytezovani notebooku dochazi, ma nepriznivy vliv na jeho zivotnost.Na zpracovani a odolnost notebooku nebyl bran zretel, ptal jste se na vykon, tak jsem uvazoval pouze vykon. Je mozne, ze vybrane notebooky nejsou nejvhodnejsi pro Vase potreby, ale bohuzel jste se nezminil, k cemu ma notebook slouzit, ani jakou mate predstavu o jeho vaze a velikosti.

Chci ho na hry a filmy....ten lenovo nevypada spatne.....kamarad mi potom doporucoval http://www.alza.cz/acer-aspire-v5-573g-iron-... ze za ty prachy to je hezkej vykon...ale jak rikam, chtel bych co nejlepsi stroj na hry :)

Co nejlepší stroj na hry je deskop

ja vim ze je :) ale ja chci notebook :)

Pokud Acer neprovedl nejake velke upravy proti predchozimu modelu, tak by to nemusel byt uplne spatny notebook. Recenze starsiho modelu: http://www.notebookcheck.net/Review-Acer-Aspire-V5-573... Jedna se samozrejme o model, kde je velky duraz kladen na cenu a tomu odpovidaji pouzite materialy a zpracovani, notebook neni prilis odolny a vyzaduje opatrne zachazeni. U Lenova neni zpracovani ani materialy o mnoho lepsi, kvalitnejsi notebooky v teto cenove kategorii byvaji bohuzel hure vybavene.Porovnani vykonu: GT 755M: http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-755M.10... (vetsina testu provedena na Y510pGTX 850M: http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-850M.1... (nektere testy provedeny na Aspire V5-573, je treba rozkliknout cislo udavajici prumerne FPS)Pri porovnani se divejte na stejna nastaveni detailu a rozliseni, u GT 755M vetsina testu zacina na 1366x768 a medium detaily u 850M, na 1024x768 a low detaily, tak at Vas nemate, ze GTX 850M ma o tolik vyssi vykon. Acer je z testovanych notebooku s gtx 850m nejslabsi, je to dano tim, ze pouzita karta ma pamet DD3, vetsina konkurentu v odkazovanych testech pouziva GDDR5, navic je Acer brzden pouzitym procesorem v U variante se snizeny taktem.

Radeon 8850M je slabsi nez GTX 850M nebo GT 755M.Z hlediska zpracovani a odolnosti je tento notebook na trosku lepsi urovni nez drive zminovany Aspire V5 a Ideapad Y510p.recenze jineho modelu, kde se probira sasi a obecne vlastnosti Inspironu 15R: http://www.notebookcheck.net/Review-Dell-Inspiron-15R-... recenze modelu s 8850M: http://www.notebookcheck.net/Review-Update-Dell-Inspir... graficka karta: http://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-HD-8850M.87118... (vetsina testu je provadena se slabsim procesorem, nez ve Vami vybrane konfiguraci, da se ocekavat, ze vysledky Inspironu 15R budou o neco lepsi, nez vysledky testu s Latitude 3540, ale o trochu horsi nez vysledky testu s i7-4500 z odkazovane recenze)

Takze pokud nejaky na hry tak to lenovo? :) Na aceru se mi libi provedeni,tenkost,váha, a ten IPS monitor.....ale lidi rikaj ze acer je shit...ze je to spis hracka a ze vsechny acery vydrzi max 3 roky.....nevim co je na tom pravdy ale pokud to rika tolik lidi tak na tom asi uz neco bude, proto se spise priklanim k lenovu s tim ze vydrzi dele ale stále mě láká ten acer :( nevim jak to udělat no...

Osobne nejsem nazoru, ze Ideapady jsou ve srovnani s Acery nejake drzaky. Myslim, ze to vychazi v podstate velmi podobne. 90% zivotnosti notebooku ovlivnuje uzivatel udrzbou a vhodnym zachazenim.1. Cistit od prachu2. Umoznit dobre chlazeni - neni nutne pouzivat aktivni chladici podlozku, ale nepokladat notebook do perin nebo na koberec a umoznit dobry pristup vzduchu je zaklad.3. S notebookem zachazet jako s krehkou veci, nehazet s nim ani v brasne, pouzivat obe ruce na otevirani, nenosit jej uchopeny za hranu nebo za roh.4. Udrzovat cisty system bez zbytecnych sluzeb, ktere notebook zbytecne zatezuji v dobe kdy by mel jet na nizky vykon a zbytecne netopit.5. Notebooky nejsou staveny na provoz 24/7, takze jej po skonceni prace nebo hrani vypnete, pokud potrebujete nejaky servrik, tak si poridte napriklad Raspberry pi nebo levne PC s deskou integrovanym procesorem.Obcas se kazdemu vyrobci podari model s extremne spatnym chlazenim nebo se nepodari Intelu nejaky chipset a poruchovost je potom vetsi, ale to je spise o stesti/smule.

Vsechny uvedene body dodrzuji a notebook toshiba mam uz 7 let a slape jak ma :) jen uz na dnesni praci a hry opravdu nestaci :( asi budu trouba a risknu to s tim acerem :) na chlazeni tam jsou 2 vetraky... coz doufam ze se pry jako kazdy acer neprehreje :) dekuji za rady :)

dyť to má šmejdskej displej