» Poradna » Notebooky

Notebook do 16000 Kc

Dobrý den,Plánuji koupi ntb na vánoce pro rodinného člena. V sortimentu notebooků se však neorientuji, proto snad někdo poradí/bude mít dobrý tip.Specifikace (co by měl ntb mít):- min 8 GB RAM- SSD min 256 GB (pro systém) / případně 500+ pokud by byl v ntb jen 1 disk (verze bez HDD)- HDD min 500 GB (pro filmy, atp.)- úhlopříčka 15,6'' či více- numerická klávesnice- Win10, příp. bez systému (10 bych doinstalovala z ext. zdroje)- cena pod 16K- USB 3, USB C- ty nové ntb asi už nemají cd/dvd mechaniky že...? ':D- dobrá wifi konektivita- spolehlivost, svižnostVyužití:- domácí (ntb bude po většinu času připojen k el. síti)- především brouzdání po internetu, hraní nenáročných her, email, filmy...Letmo jsem brouzdala a našla kupříkladu tyto níže - byl by jeden z nich dobrou volbou? Případně nějaké alternativy?Lenovo IdeaPad 3 81WE00UKCKhttps://notebooky.heureka.cz/lenovo-ideapad-3-81we00ukck/Lenovo Lenovo V15 G2 82KB000GCKhttps://notebooky.heureka.cz/lenovo-lenovo-v15-g2-82kb... Děkuji za případné (užitečné) reakce.

Odpovědi na otázku

Jo on v téhle ceně nic lepšího než to co jsi našel nenajdes

Jop, tohle vypadá velice slušně

1) Co znamená nenáročné hry? Jaké?2) Pokud je to na Vánoce, tak to řešíš trochu brzo. Změní se jak sortiment, tak ceny. Nebo to chceš koupit už nyní?3) Pokud bude NB neustále připojený k síti, je opravdu nutný NB?

co se týče 2) je to otázka, vzhledem k výrobním problémům a vývoji cen zdrojů, momentálně se vše zdražuje a výhledově se to bude nejspíš týkat i IT.