» Poradna » Notebooky

Notebook do 15.000 na alza.cz nebo do 13.000 z jiného obchodu 15.6"

Dobrý den či večer . Potřeboval bych pomoci s výběrem notebooku mám k dispozici 13.000+- nějaké ty drobné a na eshopu alza.cz mám 14% slevu, takže max do 15.000 na alze ( Bez předchozí slevy ).Snad mě nesežerete, když napíšu nějaké ty požadavky, ale už jsem předem psychicky připraven :D . Takže jde o notebook, který by sloužil na zábavu neboť budu často mimo domov (každý den po škole) a rád bych si na něm hrál nějaké nenáročné a občas i náročné hry typu FC3 .. Samozřejmě nečekám žádné plné detaily > stačí střední či nízké. Jde mi tedy hlavně o výkon, váhu a trochu i matnost displeje, ale vzhledem k tomu ,že ho neplánuji používat venku tak by se dala ta poslední možnost bez problému vymazat. Vím ,že takovýchto dotazů se štítíte a už jich nejspíš máte plné zuby ( Na hry je PC a levný notebook na hry neexistuje ) , ale i přesto doufám, že mi pomůžete :)Našel jsem si předem 3 notebooky, ale mám dilema, protože v jednom je pomalý procesor a v druhém slabší grafická karta a nenašel jsem kompromis mezi těmito dvěma. Ten třetí nedokážu objektivně ohodnotit. Jde o to ,že jsem měl vybraný ten G580, ale v diskuzi o něm někdo napsal ,že ten z500 je lepší .. ale příjde mi ,že ten procesor je vážně brzda. (Moje tajné přání je, že bych rozjel GTA III/IV na aspoň nejnižší detaily. Bohužel gta prý využívá hlavně procesor). Nastává otázka zda utáhne ten procesor i novější hry .. A stejně tak grafická karta. KLIDNĚ I BEZ OS - spíše výhoda z mého pohledu.http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-g580-dark-... G580 (podle mě slabší grafika)http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-z500-dark-... (podle mě slabší procesor ale je lehčí a má matný display + 740M)http://www.alza.cz/hp-pavilion-15-e057sc-str... Popřípadě budu rád za nějaké jiné, které mi doporučíte. Děkuji předem za odpovědi

Odpovědi na otázku

Pokud nevadí že je bez OS, tak to Z500 je nejlepší volba. V případě, že je požadován NB s OS pak ten HP s AMD.

Ano díky :) A myslíš, že ten procesor u z500 bude stíhat ?

Procesor I3 rozhodně brzda není. V této cenové relaci to vždy brzdí grafika. Co se týče her tak na low rozjedeš i ty nejnáročnější, běžné hry typu Diablo 3 rozjedeš i na střední / vysoké. Starší hry jako je GTA3 by měly fakat na vysoké detaily.

Hlavně si vyber takový, který bude rychlejší než průměr / nebo na co ho potřebuješ, protože na upgrade (CPU > GPU) za 1/2 roku, za rok můžeš rovnou zapomenout. U stolního PC je to jedno u NB na to 2x mysli.

Díky za radu .. :) Takže jsem pochopil ,že upgrade nepřipadá v úvahu .. Ale já holt nemám na výběr :) mám opravdu jen těch 13.000 takže nic super neseženu .. Já bych bral taky ten z500, ale bojím se ,že ten procesor nebude stíhat.

Pouze jsem tě informoval, já osobně bych nikdy nekoupil žádný NB, který nemá i5 (plné 4c), minimum je i3, všechno ostatní jsou výběhovky jak se zbavit nevýkonných čipů a odpovídá to kancelařině.

Promiň, že jsem to tak nešikovně podal .. Tedy zeptám se takhle :) Který by jsi (kdyby jsi měl na výběr jen mezi těmito třemi) vzhledem k tomu jaké mám požadavky vzal ?:)

i3 má i horší integrovku mysli na to, ale já nikdy lesklý displey, takže na výběr je jen:Lenovo IdeaPad Z500 Dark Chocolateale opravdu ti doporučuji došetři na něco s i5 / 4c, v NB nebudeš moci později procesor upgradovat!!Info o CPU:http://ark.intel.com/products/72164/Intel-Core... http://ark.intel.com/products/74542/Intel-Core...

Nevím zda by zase zvládala ty hry na min. detaily ta grafika 635m, kdybych vzal ten s tou i5

Procesor I3 zvládá i GW2 na vysoké detaily má li k tomu dobré GPU.

Z těch třech je bezesporu a jakýchkoli pochybností nejvýkonější to Z500.

Dobře děkuji :) Prosí se tu o lock ?

Jsi-li přihlášený, Lock se zobrazuje nahoře u tvého příspěvku.

Omlouvám se .. chtěl jsem napsat GTA IV :) trošku jsem si to popletl .. a nenašel jsem k tomu edit takže snad to přehlédnete.

Ještě bych chtěl připomenout, že ten Z500 je bez Windows, jinak GTA 4 je třeba napatchovat na aktualní verzi jinak je špatně vybalancovaná, rozjedeš ji plynule, ale na low / medium.

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-635M.66... zde je vykon grafik v polovine stranky jsou i hry na jake detaily/fps se daji hrat

Děkuji pomohlo .. Ale nikde jsem nenašel jaký k tomu byl procesor, když jim vyšli ty výsledky .. Nebo snad na to nemá vliv ? Možná plácám blbosti tak mě omluvte :) nejsem tak znalý jako vy

Omlouvám se ,že to oživuji ale co tohle http://www.alza.cz/hp-probook-450-d436896.htm

Z500, vždycky tě bude víc brzdit grafika než procesor a ta grafika u HP notebooku má pouze 64bit @ DDR3.

díky vyřešeno .. Možná pokuď ještě něco najdu tak to sem hodím :) Jste všichni moc laskaví a hodní.. Nikde jinde mi nedokázali poradit a ani se nesnažili :) díky