» Poradna » Notebooky

Notebook do 15 tisíc

Zdravím, chci se zeptat jaký vybrat notebook nejlépe do 15 tisíc. Budu ho používat jako sešit do školy ale zároveň místo stolního pc takže určitě výkonnější aby mi to rozjelo i náročnější hru s koukatelnou grafikou.V tomhle se nevyznám tak budu ráda když se objeví tipy do čeho se vyplatí investovat.

Odpovědi na otázku

15 000,- + notebook + hry = neřešitelné

Nemyslím bůhvíjaké zázraky, doma mám starý asus k52je a do těch 6 let stáří vždy rozjel náročnější hry na střední nastavení bez problému.

A co jsou podle vás náročnější hry? 15tis je opravdu spíše nějaký základ plastového kancelářského notebooku, bez dedikované grafiky. Což zmákne všechno, jen ne ty hry.Pro hry je třeba dedikovaná grafika. Dnes tedy něco jako GTX 1050. To je až v NB okolo 25tis. Absolutní minimum je něco jako MX150, která se nechá sehnat někde okolo 18-20tis, ale to rozhodně není grafika, u které lze říci, že je na náročné hry. Tedy pokud si pod pojmem náročnější hry představujeme to samé.

PS: Píšete, že chcete NB i jako sešit do školy. To je další věc, co hovoří proti hernímu NB, protože herní NB bude mít logicky menší výdrž na baterku.

Právě proto se ptám :) Mít to jen na hry tak samozřejmě jdu do herního a počítám s tím že minimálně 25tis. ale protože to budu mít i jako sešit tak potřebuju nějak spojit základní ntb s větším výkonem.

Ale to spojení s větším výkonem nemusí být dostatečné na to, co tu popisujete. Takže už se tedy vymáčknete, co myslíte těmi hrami?

Jak sem teď psala niž, například The sims 4 nebo Mafia. Starej mi to rozjede a herní není.

No pak vám někdo tady dole doporučoval nové AMD APU, které se vleze do ceny, ale netuším jak na tom dané hry běží. Některé hry APU nesnáší. Přesto by na to výkonově asi mělo. https://www.czc.cz/acer-aspire-3-a315-41-r71... Tedy pokud Mafií není myšlen třetí díl. Zkušenost s tím nemám. Je to nová architektura a po letech zase pokus od AMD dostat se zpět do hry ve světě notebooků.Další možnost je trochu dražší, ale zase o něco výkonnější. Tedy nejnovější generace Intel procesoru ve spojení s Nvidia MX150. https://goo.gl/yyz5xBZde by rozhodně neměl nastat problém, pokud bude mít ten NB alespoň trochu slušně navržené chlazení.Jiné možnosti asi nejsou. Nebo já žádnou jinou nevidím. Takže rozhodnutí je na vás. Ale jak vidíte 15tis je prostě nic moc. Prakticky tomu odpovídá jen to AMD.

Tady je ještě nějaké teoretické porovnání výkonu v The Sims 4:https://goo.gl/Sd5hxbBerte, že záleží i na dalších faktorech, ale jako hrubé porovnání výkonu těch dvou grafik to je ucházející.Jestli chcete osobní názor, tak já bych, pokud jde o hry, zůstal u spojení Intel + Nvidia. Vega je sice hezká, ale nikdo neví jak je to s výkonem ovladačů, což může dost ovlivnit chod her. Nicméně v dané cenové je to jediná možnost. Takže je to na vás. Musíte vybírat to co vám bude nejvíce vyhovovat.

Náročnější hry na notebooku do 15 tisic ani omylem, na to můžeš rovnou zapomenout.

Na notebook, ktery zvladne narocnejsi hru si priprav minimalne ctyrnasobek tebou uvadene sumy.

Já bych ji zase tak nestrašil, trojnásobek bude stačit ;)

Místo sešitu do školy? Umíš psát všemi deseti, abys stíhala psát výklad učitele? Dokážeš rychle kreslit obrázky a náčtrky? Dokážeš třeba rychle něco barevně zvýraznit, rychle vyměnit barvu písma, rychle něco podtrhnout, rychle třeba psát vzorečky...? Na to všechno na přednášky, nebo i na SŠ, je stále nejrychlejší klasický papírový sešit, barevné tužky (propisky, tenké fixy) a pravítko na stole.

pokud nejsou potřeba barvy, tak existuje kompromis:https://www.alza.cz/wacom-bamboo-folio-small-... Sám jsem kdysi na škole používal věcičku jménem DigiMemo a výhoda byla, že jsem měl vždy kopii zápisků digitálně.

Jo něco takového by se na některé přednášky hodit mohlo, v podstatě takový digitální sešit.

Jako sešit to chci pouze proto že jsem na maturitním oboru a jak znám svůj pravopis tak bych to po sobě za 4 roky nepřečetla, přehlednější než kopec papírů(teda alespoň pro mě). Na přednáškách je to jiný tam je ta rychlost důležitá ale tady je to opravdu tak pomalý výklad že i s náčrtkama se dá vyhrát.

Ono si dost protiřečíš - do školy na zápisky je vhodnější nějaký menší prcek s úsporným procesorem a grafikou Intel, co dlouho vydrží - tj. klidně nějaký netbook s Atomem.Na hraní naopak herní 15ka, která ale zas váží cca 2.5 Kg a výdrž má i v úspornějším režimu jen pár hodin. A nestojí 15 tisíc.

Tak já třeba nekradu abych měla stolní pc a něco menšího na zápisky do školy takže proto to chci mít v jednom.

na zápisky do školy ti stačí netbook z Aukra za 1500 Kč a za zbytek desktop. Výkonově to bude výrazně lepší na ty hry a jakékoliv ročníkové práce ap. se na tom budou dělat doma pohodlněji.

Já s použitou elektronikou nemam uplně dobrý zkušenosti a ve výsledku to je pak vyhozených 1500

jeden takový netbook mám už 4 roky a celkem dost použitých notesů mi prošlo pod rukama. Pokud to nemá grafiku nVidia či Radeon, tak nehrozí, že by na tom někdo zkoušel hrát hry a tím to přehříval a málokdy na tom něco odejde na desce - spíš mi přijde, že to dřív morálně zestárne.

Víš, tady si na PCTuningu, neznají AMDPodle toho, to ta poradna takto vypadáhttps://www.czc.cz/acer-aspire-3-a315-41-r71...

Díky, konečně někdo přišel s tipem kvuli kterýmu jsem se ptala.

Osobně funguji na notebooku do 15 tisíc a hry si zahraji. Otázkou však je, jaké hry máte v plánu hrát. Následně se můžeme bavit o tom, co vybrat. Jinak zcela nesouhlasím s disktujícími, že notebook na hry nutně potřebuje dedikovanou grafickou kartu, blbost.

Nebo ku.rvítko Nvidia, včera sem řešil jeden notebook (I3+620M) 5let starej.Pruhy přes monitor, shitVidie. To se u APU nemůže stát.

Jistě, ale to vaše super truper APU má sice na integrované grafiky slušný výkon, ale na hry (tak jak je bereme my) pořád malý. Stačí aby tazatelka napsala, bude na tom dělat toto a hrát toto a je to bez problémů. Doporučovat APU, když ani nevíme co je hrami myšleno je trochu nezodpovědné. APU nemají žádné voodoo kouzlo, které je předurčuje pro všechno.Nemluvě o tom, že v dotazu je: " i náročnější hru s koukatelnou grafikou". Takže to nemůže být něco, že to spustí a běží to na min těsně nad 30fps.

Tak když vezmu příklad třeba The Sims 4 které na starém rozjedu uplně normálně na plný detaily nebo třeba Mafia.