» Poradna » Notebooky

Notebook dlouho trva než se rozběhne

Dobrý den,Mám asi necelé dva roky notebook od dell, který by měl být vykonější, ale poslední měsíce, je pomalejší.Mám tam i aplikace na 3D grafiku a adobe. A když se mi stane, že notebook nepoužívam týden, tak je pomalý.Co se týká zapnutí trvá pár minut ale naběhnutí aplikací trvá déle.Plus když chci třeba internet, tak čekám i pres půl hodiny pokud se nesekne a to se stáva i dalších věcí.Zajímá mě jestli je to kvůli téch aplikací, a mám je radši přendat na flash a nebo je v tom něco jiného.Budu ráda za nějaké tipy.DěkujiDell Inspiration 15 (5000)Kdyby někdo chtěl vedět.

Odpovědi na otázku

Proč nenapíšete hw konfiguraci? Model NB nám toho moc neřekne. Je to jako když napíšete že jezdíte Škodovkou. Jaký má motor, zda má klimatizaci, atd.. z toho nepoznáme.Zkuste přečíst smart na disku. Třeba pomocí Crystaldiskinfa. Předpokládám, že se jedná o obyčejné HDD, což už samo o sobě je pomalé, natož pokud je tam nějaká chyba.https://crystalmark.info/en/download/(standard edition - verzi zip)

Asi tak. Můžou tam být disky:128GB SSD256GB SSD500GB pevný disk, 5 400 ot./min.1TB pevný disk, 5 400 ot./min.Ten 1TB by nejspíš byl SMR, a 500 GB dost možná. Jenže to se nedozvíme, dokud sem nedá výpis z CDI, že....Pokud je SMR, tak by byla důležitá informace o zabraném místě.

klasika, stahuje aktualizace, běží indexace a podobně + notebookovej HDD, kterej je prostě pomalej.

Pokial nogtebook zamrza a je este v zaruke, radsej by som to reklamoval, pokial je este cas.

až vyloučí SW problémy čistou reinstalací tak jistě. Reklamace proto že "notebook je pomalý" bez dalších podrobností by asi neprošla ani u Dellu.

Další nesmysl. Prodejce má zákazníkovi dodat hotový, bezchybný produkt. Pokud se seká (i vinou balastu ve win) není zákazníkovou povinností to opravovat. Jedná se o jasné pochybení prodejce a měl notebook uvést do takového stavu, aby byl použitelný pro zákazníka. Samozřejmě limitací hardwaru, který si koupil.

Píše, že NB už má skoro dva roky. Těžko tedy může reklamovat nestandardní chování SW (pokud to je SW problém), když NB dva roky spokojeně používal.

prodejce nedává záruku na SW - leda tak ve stavu tovární instalace. Ale po skoro dvou letech různých aktualizací? Výrobce nemůže tušit, co s tím W10 ti Indové za tu dobu provedou.

Mrtvé OS plné bordelu + určitě plotna disk -> koupit SSD a čistá instalace win každé dva roky - šmitec.

Čistá instalace každé dva roky? Co tím chtěl autor říci?

Že to je tak běžná délka života widlí u běžného uživatele...

Jako, že si ten systém tak zkur.. a zase.., že to už nejde dát jednoduše dohromady? Tak to některé dost podceňuješ.

Info ze jde o notebook Dell je po pravde na prdeI.

"Mám tam i aplikace na 3D grafiku a adobe. A když se mi stane, že notebook nepoužívam týden, tak je pomalý."Opravdu tam máte koupené tyhle aplikace a můžete si dovolit je týden nepoužívat ? Něco mi tu nehraje..

Tyhle aplikace se nekupují, alespoň ne Adobe. A 1500 za předplatné měsíčně není moc. Opravdu nevím, co ti tu nehraje. To je podmínkou předplatného od Adobe u toho sedět 24 hodin denně? Někdo má třeba reálný život a jde "ven", slyšel si o tom někdy?

než Adobe zavedl to debilní výpalné, tak se i aplikace od Adobe daly koupit v normální krabicové verzi. Ve firmě takhle máme starší Acrobat (ne Reader ).

Pokud to při denním používání v dalších dnech funguje normálně a to zpomalení je záležitostí pouze delší pauzy 3 a více dnů, jde spíše o záležitost Windows Update případně antiviru pokud máte nainstalován aktualizace + test.V práci mám NB Dell denně používaný s původní instalací z r. 2010, jediný problém, že nefunguje rozšíření RAM ze 4 na 8GB a po virtualizaci XP se servisní aplikací, musím restartovat kvůli uvolnění paměti.Doma "herní" NB z r. 2011 (17", i5 gen.2, 8GB, NV 525M, 750GB) upgrade W10 ze 7 nijak ho nešetřím ani se nechovám nijak moc opatrně na netu a také jsem zatím nemusel reinstalovat, jediný problém je občasné přehřívání při hraní některých her a slabá baterie.

Po delší pauze "vypuknou" aktualizace (nejsou to jen záplaty systému apod., ale také další součásti předinstalovaných aplikací), kontrola Defenderem, kontrola a defragmentace disku.Zkus ho třeba obden přes noc nechat "ve spánku", popř. ho můžeš nechat "ve spánku" trvale, pokud nevadí stálé zapojení do zásuvky.