» Poradna » Notebooky

Notebook cca do 19 tisíc

Dobrý večer, poradíte prosím notebook cca do 19 tisíc?Můj favorit je tento → https://www.alza.cz/hp-pavilion-power-15(stál by mě 18900 Kč v HP Marketu protože mám jako student ISIC slevu)Notebook budu používat na lehké hry (nejsem hráčský typ, jen si občas zahraju The Sims), ale chci se začít věnovat editaci fotek/videií a za ty peníze bych chtěla už nějaký ten výkon (stolní PC nemůžu mít, jsem na internátě a o víkendech jezdím domů).Mé požadavky jsou zejména aby nebyl moc těžký (max cca do 2,5 kg), nevypadal jako herní mašina ze sci-fi filmu (nic proti nim :D) a nejlépe aby měl grafikou kartu NVIDIA GeForce 1050 4GB RAM. Dále preferuji značky HP, Dell a ASUS, mám s nimi velmi dobré zkušenosti, naopak nemusím ACER a LENOVO, vím, že notebooky se zmiňovanou grafickou kartou nabízí ale nemám s těmi značkami dobré zkušenosti.Děkuji za rady :)

Odpovědi na otázku

Máš příliš mnoho požadavků a příliš nízký rozpočet. A mnohé požadavky se navzájem vylučují."aby nebyl moc těžký (max cca do 2,5 kg"- čím lehčí a tenčí, tím méně výkonu, tím hůř se chladíPaviliony jsou prý dost špatné... HP se zrovna moc nepovedly..."nevypadal jako herní mašina "- jenže výkon na hry, střih videa ap. ti dají akorát herní mašiny a mobilní pracovní stanice - druhé zmíněné začíná na cenách přes 30 tisíc, takže pokud nehodláš přidat peníze, nemůžeš si moc vyskakovatAsi bych přidal na tento, i když bohužel za tu cenu není s SSD, což by se náramně hodilo:OMEN by HP 15-dc0014nc, černá 4MU19EA4jádrový procesor Intel Core i5-8300H (2.3GHz, TB 4GHz, HyperThreading); 8GB RAM DDR4; 15.6" IPS Full HD displej (1920x1080 bodů); grafika NVIDIA GeForce GTX 1050 4GB GDDR5; disk 1TB HDD; bez mechaniky; Wi-Fi ac, Bluetooth, 3x USB 3.0/3.1 Gen 1, USB Type-C, čtečka paměťových karet, HDMI, kamera; podsvícená klávesnice, zvuk HP Audio Boost, Bang & Olufsen a DTS Headphone:X; operační systém Windows 10 Homehttps://www.czc.cz/omen-by-hp-15-dc0014nc-ce... Možná by za lepší cenu nabídlo něco MSI, ale v jejich modelech se moc nevyznám.

Nevím, kdo by dnes kupoval notebook jen s HDD, v téhle či dokonce vyšší cenové hladině. Jsou lidi, kteří o tomhle mluví jako o prehistorickém zařízení.

tak jasně, já bych přidal na:https://www.czc.cz/omen-by-hp-15-dc0015nc-ce... jenže někomu by se třeba nechtělo...

SSD by tam snad člověk mohl dát i svoje, ale běžný uživatel notebook nerozebírá a aby si nechal namontovat SSD někde v servisu, to spíše zvolí možnost, že notebook už SSD má.Tak má ted aspon dvě možnosti, Omen s a nebo bez SSD.

Děkuji za radu, na notebook se podívám, také patří mezi mé favority, avšak mi byl doporučen ještě tento --> https://notebooky.heureka.cz/asus-fx502ve-fy057t/speci... , co si o něm myslíte, děkuji? Ano, vím, že popírá nějaké ty věci, co jsem psala, ale už jsem v té fázi, že už je mi to celkem jedno (hlavně ať funguje jak má, vybírám ho už od června) a byl mi dneska v obchodě vychvalován...

pozor, v obchodě ti vychválí cokoliv jen aby to prodali. Škoda je u něj opět absence SSD, což se pozná jak na hraní, tak na střihu videa ap. Nemá ani DVD mechaniku, takže tam sice jde SSD dát, ale místo HDD, čímž si nepomůžeš... Ale aspoň je tam prý rychlý HDD 1TB 7200 otáček...