» Poradna » Notebooky

Notebook BIOS

asus x551ca zdravím chci si naistalovat Windows 7 z USB ale v BIOSu nevidím usb v boot porad te děkuji

Odpovědi na otázku

A máš tam A Bootable USB.?

Jestli je tvůj ntb novější, nemáš tam bios ale UEFI. Musíš si bootovací flešku připravit pro UEFI takto https://www.lukasberan.cz/2013/07/jak-vytvorit-uefi... Pokud už máš flešku hotovou, stačí pouze provést body 7 a 8.

To je klasický bios. Takže povol CSM (csm enabled) A zkus tu svou flešku znova nabootovat.

Při restartu zmáčkni F12. Mělo by se objevit boot menu. Tam vyber tu flešku.Pokud tam fleška opět nebude, máš ji špatně připravenou. Použij https://rufus.akeo.ie/

Launch csm je v černým nejde najet na enable

Podívej se ještě do Advanced settings.V některých biosech pokud není nastavené heslo, jsou některá nastavení nepřístupná - zkus heslo nastavit.

Děkuji vyzkouším

CSM je vypnuty nejspise proto ze v security je zapnuty secure boot, vypni ho a pak pujde zapnout CSM.

jo přesně tak,u mého asusu to samé...........

Děkuji moc udělal v rufusu csm enable a už našlo usb zas sem chytřejší děkuji moc