» Poradna » Windows (a jiné OS)

Notebook bez os

Ahoj, koupil jsem notebook bez os (pro sestru)přesněji : Acer Aspire ES15 Midnight Black (ES1-533-C3UW) (NX.GFTEC.005)V biosu je mod UEFI a to je vše :Pani za boha se mi nepodařilo nabootovat windows z CD ani USB mohl by mi někdo poradit prosím ? :)

Odpovědi na otázku

A co tam cpeš za systém? Notebook oficiálně podporuje jen W10 64bit. Ty tam nainstaluješ bez problémů. Pokud tam ale cpeš W7, tak ty musíš nejdříve upravit, ale v tom UEFI modu najely.

Cpu tam win7 upravoval jsem je v rufusu a stejně nic..

Rufus ti do nich podporu UEFI nepřidá. Buď si je uprav (návodů je na to spousta) nebo tam dej W10, které tam patří.

Napíšem to priamo. Ten notebook cez ten BIOS podporuje hardwarovo iba inštaláciu Windows 10 64-bit Home alebo Pro, tiež aj Linux s podporou UEFI. Ovládače na Windows 10 nájdeš tu: http://www.acer.com/ac/en/GB/content/support-... Windows 10 bez kľúča stiahneš tu cez "Stiahnuť nástroj" a postupuješ podľa pokynov: https://www.microsoft.com/sk-sk/software-download/w...

Instalačku W7 musíš upravit. Návod zde https://www.lukasberan.cz/2013/07/jak-vytvorit-uefi... (pokud už máš bootovací flešku hotovou, stačí použít body 7 a 8)Disk musí být vyčištěn a převeden na GPT (diskpart).

Čo z toho, keď ovládače nemá odkiaľ zohnať

Jestliže k tomu notebooku nejsou na webu výrobce ke stažení ovladače pro Windows 7, pak je asi celkem logický, že instalovat do toho stroje sedmičky je naprostá kravina.. Takže nevymýšlej kraviny a nahoď tam ty posraný desítky..

Proč kupuješ notes bez Windows, když je tam stejně nakonec cpeš?

KMspico to jistí

když kupuju notes bez Win, tak je to proto, že a) mám firemní multilicenci nebo ze školy DreamSpark či jak se to jmenujeb) Windows na tom stroji nechci vůbec

Winte znáš teorii ale ne praxi .)) by ses hodně divil kolik lidí má ošetřený windows, když jsem chvilku dělal v jednom IT obchode, tak ti řeknu asi totoměl bys problém najít pc s legálním windows, v průměru to vypadalo asi takto s 20 pc byl originál windows na 5 PC :)))

Nebo koupím notebook bez licence,ušetřím tím pár stovek a pak tam narvu nelegální systém. Jsou lidi kterým to je jedno.

Hele jako nacpi tam co chceš, ale i v zájmu budoucích ovladačů a vůbec aktualizací celkově, ti radím ty "desítky". Normálně jsi měl zakoupit s OEM a na sestře neškudlit, LAKOMČE!> W7 je maximálně dobrý pro mé staré DELL Vostro (i7, 17,3"), ale ne pro nové NB.

Myslím že W7 podporují nejvýš Ivy Bridge laptopy.

Nechte ho. Mizerně znalostmi obdařený "expert" si naběhl. Třeba mu to bude ku prospěchu, pokud si uvědomí zaostalost a něco naštuduje.