» Poradna » Notebooky

Notebook-baterie jeji zivotnost

Caute lidi nikde se nemuzu docist jak spravne nabijet baterii mam novy notebook (asus rog gl552vx-cn146t) a mam ho nonstop na nabijecce delam to dobre nebo nicim baterii a nebo mam baterii vytahnout a jet na nabijecce nezpomali se notebook ve hrach nebo ve vykonu celkove?

Odpovědi na otázku

proč sis kupoval notes, když ho máš nonstop na nabíječce?Baterku nevytahuj, jednak funguje jako záloha při výpadku proudu a taky trochu jako ochrana notesu proti případným výkyvům v síti.Životnost baterky neřeš - až odejde budeš muset prostě koupit novou.

Ne, buď v klidu. Děláš to tak, jak je to nejjednodušší a jak to má nejmenší dopad na životnost. Baterie ztrácí životnost zdaleka nejvíc tím, když se neustále vybíjí a znovu nabíjí. Pouhým ležením v notebooku v plně nabitém stavu ztrácí životnost jen nepatrně. Víceméně skoro stejně, jako by ležela polonabitá někde ve skříni. Dnešní notebooky počítají s baterií jako s trvalou součástí napájení a často adapter není dost výkonný, aby pokryl maximální proudové špičky a počítá se s tím, že mu krátkodobě pomůže baterie. Takže to neřeš a nech to tak.

Asus má určitě nastavené nabíjení až po poklesu na 90%. Takže se baterie dobíjí občas, i když jedeš pořád na nabíječku. Ostatně nabíjení vidíš na ikonce v systémové oblasti a pravděpodobně i na kontrolní LED. Takže se můžeš sám přesvědčit.

Mozno OT (ale ani ne).Mam bezne nastenne hodiny na baterku v obyvaku.Hodiny su zavesene na stene vo vyske asi 2m.Pretoze pri vykurovani teplo stupa hore a baterke teplo neprospeje, nemal by som hodiny umiestnit niekde pri podlahe?Nebudem sice na nich videt, ale mozno baterka vydrzi o par dni viac.----------------------------------------------------------------Baterka je elektrochemicky clanok. Baterka zacina starnut od doby zmiesania danych komponentov (zaciatok chemickej reakcie).Datum kupenia notebooku nema nic spolocne s datumom vyroby baterky.Ci baterka pocas exportu/dovozu bola dostatocne nabita, nezamrzla, alebo nebola vystavena nadmernym teplotam nezistis.Tak ako procesor je zvycajne lepsi zo stredu Wafer-u, tak isto aj kvalitu baterky ovplyvnuje ci je vyrobena na zaciatku / v strede / na konci daneho "misungu" chemickej zmesi.To ale nijako nezistis ani nezmenis.Ked mas smolu a baterka ma vsetky spomenute negativa, tak Ti nepomoze ani ofukovanie baterky rajskym plynom. Ked mas stastie, tak ho proste mas.----------------------------------------------------------------P.S.1 Pred par rokmi tu bola podobna debata a zapojil sa aj pan z HP.(bohuzial som nedohladal jeho odpoved, tak len co si pamatam)Baterka je sucastou zdroja napajania, nie je to volitelny doplnok.Ludia chcu stale lahsi notebook a aj maly lahky zdroj.Takze sa dodavaju zdroje, ktore v extremnych podmienkach nepokryju celkovu narocnost, to vykryva prave baterka.P.S.2 Ludia, ktori si vazia svoje data kupuju aj k stolnym PS UPS-ky.U notebooku je UPS-ka prave baterka. Zaplatit si tuto dolezitu funkciu a zahodit ju vyberanim baterky je (nepisem).P.S.3 najlepsia nabijacka je pocitacom riadeny proces. To prave robi notebook. Tento proces vyvyjaju nielen elektroinzinieri, Ukázat celý příspěvek

ja mam s vyberanim baterky dobre skusenosti a pri novom notebuku to tak zrobim opat

Máš k tomu nějaký rozumný důvod? Je to totiž pitomost maximální...

To co som psial vyssie - rozklikni siA tu su aj nove vecihttps://www.novinky.cz/internet-a-pc/hardware/42...

Kruciš, zrovna se chystám na ntb HP s desítkama za polovic co by stála Toshiba se sedmama.

, dík za mínus, koupim teda HP

Ja mam Toshibu so 7.

V Toshiba mi šlapala cca 3 roky dobře, rok uboze, jen aby se neřeklo. 3 roky střídala šuple a parapet. Dva dny je zpátky, formálně. Ukazuje 100% nabití, ale nezkouším odpojit od proudu jakoby výpadek. Šla zpátky jako součást 8 let ntb kdyby se poroučel, tak at kompletní. Vista bez podpory, bylo by jim smutno.

Ja baterku nepouzivam vobec, akurat pri preinstalacii systemu som ju tam supol.

Takže rozumný důvod nemáš, to jsem si myslel :) Koupit si notebook a pak hodit baterku do skříně, to je opravdu "inteligentní" řešení :)

prenasam ho ale po ceste nepouzivam - je lahsi na prenasanie

Tak to je fakt a pádný důvod proč ji v něm nemít, obzvlášt pokud musíš třeba o francouzkých holích, cca 35 dkg (guma+pvc+Al) takže 2 ks 70 dkg a to je znát s baterkou celkem 1kg navíc.

Já ne, na novom ji tam nechám dokud bude fungovat

Tvoja volba, ale bez dalsich suvislosti nelogicka.Pri mojom pouzivani je logicke ju vybrat.

Ano aj tvoja volba ako na sjezdovce chlapi s hrablama a lopatama lebo rolba Neberu ti to, máš jiné odpůrce. A nejsou to Valaši bydlící na salaši, jsou víc z měst.

Nevytahovat, nechat tam, doplní když tak zvýšený odběr

Mozno na nejakom ultra uzltra booku to tak je ale vseobecne nie.U mna je 20W odber a 60W da zdroj. Treba uviest aj to ze zdroj ma kapacitory sam na vyrovnavanie spiciek.

1. notbuk bez baterky je lahsi na prenasanie2. spicky vrovnavaju kapacitory adaptera a ten ma aj rezervu 200% vykonu (20W odber 60W max)3. predlzuje sa zivotnost baterky 4. predlzuje sa zivotnost notebuku - baterka prehrieva a znemoznuje chladenie5. je to ekologicke - naco nicit zbytocne elektrinu na nabijanie a vybijanie6. vyhody neprerusitelnosti napajania nepotrebujem, pri mojom sposobe pouzivania a vyuzitia (99% PC beznych uzivatelov nema zalozny zdroj a funguju)7. po par rokoch nepotrebujem kupovat novu baterku8. baterku raz do roka nabijem a pouzivam pri preinstalacii systemu alebo ked potrebujem pouzit notebook mimo sietKazdy nech sa rozhodne podla seba. Kto pouziva internet banking a beha s notebookom po byte tak ten by ju vyberat nemal.

Místo fantazírování, si to můžeš sám otestovat a hned uvidíš, že tvé teorie nejsou pravdivé. A nebo můžeš věřit lidem, kteří se v tom vyznají. Třetí možnost sis už vybral, věřit svým fantaziím...

Sorry, ale to je jedna pitomost vedle druhé, ty opravdu nejsi normální...1) přenášíš notebook bez baterie? Nechápu...2) blbost, vůbec netušíš, jaká je špičková spotřeba toho notebooku3) neprodlužuje. Rozhodně ne tak, abys to vůbec poznal4) to je opravdu debilita5) není, po nabití se nabíjecí proud sníží až na nulu. Nesežere to v součtu o nic víc, než když baterii jednou za čas dobíjíš6) hloupý názor7) to je samozřejmě blbost, Li-ion/Li-POL stárnou poměrně rychle vlastní degradací chemikálií i bez používání8) a kvlůli takové pitomosti si místo stolního PC koupils zbytečně dražší (alternativně méně výkonný) notebook, se kterým pracuješ jako se stolním PC.