» Poradna » Notebooky

Notebook asi šifruje disk...

Ahoj, potřeboval bych poradit. Mám notebook HP ProBook 4530s ve kterém jsem si měnil stávající disk (WD) za SSD disk (Intel). Instalace systému včetně ovladačů proběhla v pohodě. Narazil jsem ve chvíli. kdy jsem si chtěl na nový disk přetáhnout pracovní data (zejména email, či pár kritických souborů). Po připojení původního disku se objeví jeden RAW oddíl s žádostí o naformátování. Pokud disk dám zpět do notebooku, vše pracuje tak jak předtím. Ze zajímavosti jsem zkoušel připojit SSD disk přes rámeček, že bych data přetáhnul opačně, ale disk je také RAW. Je možné že notebook šifruje data na HW úrovni?Koukal jsem do BIOSu a našel jsem tam funkce Intel AntiTheft a HP DriveLockZa rady díky

Odpovědi na otázku

s tim jdeš do poradny?hw sifrovani disku je standartni zaležitost všech bussines notasů pěkně dlouhou dobu . dotaz bys měl zodpovězen okamžitě a bez čekani až se někdo uračí odpovědět kdybys to prostě natukal do vyhledavače,internet ti evidentně funguje