» Poradna » Notebooky

Notebook Acer vs Lenovo

Zdravím,potřeboval bych poradit který z uvedených notebooku bude lepší volba.https://www.czc.cz/acer-aspire-3-a315-41-r71... https://www.czc.cz/lenovo-ideapad-330s-15arr... Lenovo má lepší výbavu ale zase má pevnou ram a tak nevím jestli se takovým noťasům není lepší vyhnout,u obou bych dokoupil 8gb ram.Doteď používám 10 let starý asus tak asi cokoliv bude velký pokrok.Díky všem za rady.

Odpovědi na otázku

k čemu to bude sloužit? Co myslíš tím u Lenova "ale zase má pevnou ram" když o kus dál píšeš "u obou bych dokoupil 8gb ram"?A proč zrovna notesy s AMD?

Asi myslí, že Lenovo ji má připájenou a v Aspire je vyměnitelná ve slotu.

Na internet,filmy,hry jen minimálně a snad jen vánocích a AMD že jsou o něco levnější a ty Ryzeny že se jim docela povedly dle rezencí,nevím co ten TN display,můj starý asusASUS F5RL-AP185 | CZC.czhttps://www.czc.cz/asus-f5rl-ap185_2/50987/p... má asi lesklý displej jak moc velký je v tom rozdíl?

"hry jen minimálně a snad jen vánocích"1: jaké hry2: aby ta hra nějak běžela, tak to bude chtít výkon stejný nehledě na to zda se to zapne jednou do roka nebo denně na 10-20 hodin.

Rome total war a mafii 2 tak ty by měla ta Vega 8 zvládnout

toho bych se nebál... někdo má nereálně požadavky a bude tam chtít běhat třeba nové Assasíny nebo TR...Jinak k původnímu dotazu, u těhle spotřebních NTB bych to vůbec neřešil který je lepší nebo horší prostě bych si na papír napsal kritéria a přiřadil k nim váhu, jak moc mi na tom záleží, ohodnotil, spočítal vážený průměr a měl bych vítěze...I když, s tímhle bych se asi nezdržoval, vzal bych ten co se mi líbí více.

Acer má volný slot na další paměť a ještě i přípojku na LAN kabel do sítě, pokud ji využiješ. Displej je jen TN. A servis v Brně funguje rychle. O levném Lenovo se v poslední době hovoří všelijak, osobní zkušenost nemám

Acer, má jednoduchý přístup k RAM a disku a navíc má místo i na plotnový disk na data.

a SSD na data se tam dát nedá?