» Poradna » Notebooky

Notebook Acer nefunkční monitor

Dobrý den, asi týden mám problém s notebookem Acer Aspire (A715-72G-72Z5).Vždy ráno, když zapnu notebook, nezapne se monitor, počítač funguje, pokud připojím externí monitor přes HDMI, notebook lze normálně používat.Než se monitor zapne, je třeba notebook několikrát restartovat, dnes jsem zkusil i tlačítko resetu baterie, nefungovalo to, počítač se povedlo zapnout až po 45 minutách restartování, nemá někdo s tímto zkušenosti, nějakou radu, jak takovému chování předejít?Děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

neuveris, ale je potrebne vyskusat druhy display, ked nebude fungovat tak druhy kablik z dosky do displaya. Alebo este by slo chytit Zlatu rybku a jedno zelanie premarnit na ten display..

Display funguje, chyba není v něm evidentně, spíše to vidím na vadu baterie nebo firmwaru, jen jsem se ptal, jestli to někdo nezažil.

display nefunguje ked nedava obraz a zaroven HDMI dava obraz. Preto treba vyskusat iny display.

Display jede na integrovanou grafiku, kdežto HDMI na externí 1050.Při zapnutí Windows ani neregistruje display notebooku.

to si kde pocul taku 314covinu? Zober to do servisu, na 80% to bude display na 19 kablik a 1% vadna grafika.

Nezapomněl bych na zdroj.A tím opravdu nemyslím ten 19V adaptér, ale správu napájení na základní desce.

Tak baterií to opravdu není, to by nemělo ani s externím monitorem a firmwarem to taky není, protože pokud je poškozený firmware, tak by to nefungovalo vůbec. Takže ano, je vadný displej.

Opět se obracím s otázkou, neměl by být defektní i jindy, než pouze při zapínání a to pouze z vypnutého notebooku, ne z hibernace nebo při restartu?

Může a nemusí. Tohle ti nikdo na dálku nediagnostikuje. Každopádně je jistota, že to je HW problém. Ještě by to mohla být základní deska.

Jelikož to s externím monitorem funguje tak je nejpravděpodobněji problém buď v samotném LCD nebo je nalomený káblík, který vede signál z desky do LCD.

Monitor nefunguje vždy při zapnutí notebooku, pokud by byl problém v kabelu, nebo monitoru, byl by defektní i po celou dobu provozu, ne?

Vzhladom na sposob popisu problemu je mimo Tvoje schopnosti to riesit, t.j, pokial je NTB v zaruke, dat na reklamaciu, inak s nim navstivit servis.

Notebook již v záruce není, jsem ve 4 na IT a mám schopnosti vyměnit display nebo flex, ale nechce se mi ho 1. rozdělávat, vzhledem ke kvalitě chassis acer notebooků 2. se mi nechce objednávat display navíc na odzkoušení a pak zjistit, že problém je v baterii, nebo biosu, vzhledem k tomu, že současná verze biosu na A715-75G-72Z5, má již velmi dobře známý defekt, po vypnutí občas nechává zapnuté větráky a podsvícení klávesnice...

Aha, takže ty jsi líný to rozdělat, ale přitom bys to chtěl opravit? To má jednoduché řešení, pošli to do servisu. Jinak fakt nevím, jak by sis tu opravu představoval? Dokážeš vyměnit flex nebo celý displej laparoskopick, třeba přes 3,5mm jack?