» Poradna » Notebooky

Notebook acer espire E1-510

Dobrý den, potřebuju radu ohledně mého problému. Mám starší nb acer espire E1-510 s hodně malou RAM 2Gb, Intel Celeron quad core processor N2920 a 500Gb hdd. Můj dotaz zní, jestli když vyměním dosavadní RAM za 4 nebo 8 Gb + výměna hdd za ssd, bude mít nb dostačující výkon na občasné hraní + bude stíhat nynější věci? Samozřejmě nemyslím vše na max ale na slabší průměr.Díky

Odpovědi na otázku

Solitair si určitě zahraješ. Při troše štěstí by mohly jít i ty miny.

Notebooky se nepoužívají na hraní her.Notebooky se používají výhradně ve vyjímečných případech, kde je nezbytná mobilita. A to napříč tomu, že si to hodně lidí plete.A teď k tomu, dotazu.Odezvu základních programů a operačního systému by zlepšilo rozšíření RAM a výmena disku za SSD.Nicméně osobně bych to nedělal a koupil bych raději nějaký aktuálnější stroj.Co se týče her, kromě toho, že se jedná o notebook je nevhodná i grafická karta, která je určena pro jednoduché aplikace.Takže žádná současnější "moderní" hra na tom nepojede.S pozdravem Velitel

Díky za vysvětlení a za pohodovou odpověď.

To má být vtip, nebo trolení? Poku náhodou ne, tak na hry a podobné náročnější věci (kromě těch min, a i ty budou mít trochu problém) to nikdy nebude, ten stroj byl velmi pomalý i jako nový. Pokdu tam dáš 8GB RAM a SSD např. MX500, tak z toho uděláš použitelnoý přenosný stroj na web a kancelařinu. Nic víc.

Ani na ten web už pomalu také nebude.

Nemá to být ani jedno ani druhé. Jsem úplný laik a vůbec tomu nerozumím a proto, jsem se obrátil sem. Jinak díky za odpověď.

Můžu se jen zeptat podle čeho jste ten notebook vybíral?

Nevybíral jsem ho. Dostal jsem ho asi před čtyřmi lety a do teď byl uložený, protože jsem na něho zapomněl.

Upřímně to bylo slabé už před čtyřmi lety.

Vyrábělo se to před šesti lety. Je tam W8.1/32. Ten neumí obsloužit ani celé 4GB RAM. Legální update na W10/64 stojí dost peněz. Za ty 4 roky definitivně uplynula morální životnost notebooku.

Ne. Tohle nema dostatecny vykon ani na kancl a vykon pro hry NIJAK vylepsit nelze. 4GB RAM by do toho jit melo (vic nepujde), ale to pomuze leda na ten kancl.

"občasné hraní + bude stíhat nynější věci"Jaké hry? A jaké nynější věci?

Hry typu Albion např. Samozřejmě otázka nebyla mířená na hry jako je třeba Gta, Elder scrolls atp.

Gta 1, 2, 3, Vice City a San Andreas s GTA IV nebo 5 nepočítej. The Elder Scrolls III: Morrowind možná Oblivion. Skyrim nepočítej.

https://youtu.be/YLQR1p1l9cUtakze tam mas pravdepodobne 1 slot, maximalne tam das 4GB, co je dnes na windows malo. Notebook daruj najvacsiemu nepriatelovi a kup si tentokrat normalny notebook, resp. ak chces hrat hry, tak destkop.

Výkon toho ntb určuje výkon procesoru a v něm integrované grafiky a ten je velmi nízký. Zvýšení RAM jenom umožní najednou pracovat s více údaji, což hry vyžadují a SSD zase zrychlí načítání údajú do této RAM. Výkon ve hrách to však neovlivní.