» Poradna » Notebooky

Notebook acer aspire 3100 problem s BIOS

ahoj,mám menší problém. Před nedávnem sem dostal notebook (acer aspire 3100), ZE ZÁČÁTKU BYLO VŠE OK, ale pak při načítání biosu začal házet dos hlášku: Intel UNDI. PXE-2.0 (build 082) Copyright 1997-2000 Intel corporationFor realtek RTL8139(X) /8130/810X PCI fast ethernet controller v2,13 (020326)PXE-E61: Media test failure, check the cablePXE-MOF: Exiting PXE ROM. nevíte někdo co s tím?

Odpovědi na otázku

Zkontrolovat pořadí bootování v BIOS a hlavně zda je vidět HDD.Nejspíše se počítač snaží nabootovat do sítě přes PXE, protože nenašel jiné médium se systémem HDD nebo CD.Buď je smazaný nebo KO disk. Také může špatně zasunutý nebo zlomený SATA kabel nebo napájecí kabel.

HDD jde vidět je funkční zkoušel sem ho. Na panelu svítí že je připojen, bohužel se nemůžu dostat do bios protože okamžizě po rozsvícení displeje s logem acer začne vyhazovat tu hlášku. Nemohlo by to být tím že je disk naformátovaný?

Taky si myslím, že je problém v komunikaci s pevným diskem.Zkus, jestli jde nabootovat z USB flashky nebo DVD. Případně to zkus při odpojeném pevném disku.

Vstup do BIOSu nebo změna pořadí bootování v Acer Aspire 3100:As the PC boots up, just as the ASPIRE logo appears, press the ESC key once. Then you will see two new options at the bottom of the screen. They will appear for about 2 seconds. You must either press F12 to change the boot up device or DEL to enter the Bios.... I pressed F12 immediately after pressing escape, and then it brought up a menu from which I selected Windows boot manager.

klavesnice nefunguje do biosu se tak tudíž nejde dostat zkoušel jsem i externi klávesnici bez ůspěchu bohužel si budu muset nejspiš shánět nový

ta hláška znamená, že v biosu je nastaveno/povoleno načítání z lankyvypadá to +/- takhle http://www.ecs.com.tw/ECSManageMent/G_FAQ/pxe.jpgmísto enabled dej disabled až se ti povede zajet do biosu

zapoměl bych jestli máš W8 tak dej obnovení továrního nastavení a tam jemožnost spuštění s upřesněným nastavení a tam se dá dostat do biosu přes nastavení bootovacího zařízení

jenže ani nenabootuje z hhd. když se chci dostat do biosu tak klávesnice ani externi ani integrovaná nefunguje takze sem furt u loga ACER když chci zmáčknout f2 tak abych se dostal do biosu nereaguje a okamžitě naskočí ta chyba. Zkoušel sem bootovat pomocí usb ale fleshka nereaguje nefunguje boot z dvd. Myslím si že předešlí majitel nastavil do BIOSu na první místo boot z lanky. takze tu vyvztává otázka jak resetovat BIOS když se nemůžu dostat ani do toho PO*** BOIS menu

A zkoušel jste připojit k notebooku USB klávesnici ? S USB klávesnicí se taky nedostanete do BIOSu ?

ano nedostanu ani tak ani tak klavenice je p** nejde ni hodim to do kose a bude

Tak v tomhle případě vyndejte HDD z notebooku a notebook vyhoďte. Bude to pro Vás ztráta času se tím zabejvat.

Zkusil bych to rozmontovat a vytáhnout na několik minut knoflíkovou baterii, která napájí BIOS (samozřejmě před tím odpojit od el. sítě a akumulátoru). BIOS by se měl zresetovat, v základním nastavení BIOSu bude určitě pevný disk jako první zařízení pro bootování.

konecne diky moc