» Poradna » Windows (a jiné OS)

Notebook a office do firmy

ahoj, potřebuji teď koupit asi 3 notebooky, které budou používány ve firmě, nicméně zatím tam ještě neni doména atd.. Všechno je ve fázi řešení a zařizování jiných věcí, takže server a další počítače všechno bude až v budoucnu. Nyní je však třeba mít právě ty 3 notebooky s office - vše legální1) notebooky koupím pravděpodobně normálně na alza s předinstalovaným windows 8 (či 7) - Je toto možné brát jako legální řešení, když budou používány firmou?2) na ty 3 notebooky potřebuju office (nejlépe 2010 - word, excel, powerpoint, outlook) - Tady bych se chtěl zeptat, jak a kde tu licenci koupit? - na alze jsem viděl "Microsoft Office 2010 pro podnikatele CZ (PKC) - 1 uživatel/1 počítač" s cenovkou kolem 4500Kč. Můžu to vyřešit právě tím, že na 3 notebooky pořídím 3x tuhle verzi? Není možné sehnat levnější variantu?3) je nutno brát v potaz, že do půlroku budou počítače připojeny do domény (tzn jestli ta licence kterou koupím bude ještě fungovat)díky všem!

Odpovědi na otázku

1. Ano.2. Ano.3. Ano, to s tím nesouvisí.Jen se zamysli, jestli to musí být platforma MS.PrasatkoPee

MS to být musí, nic jiného není z interních důvodu povoleno. Dobře, koupím tedy notebook s windows 8 (ne-home premium). To mám vyřešenou jednu věc. To ANO k office si mám vyložit jak? Jde mi právě o to, že na všech 3 teď být musí, ale cena 4500Kč * 3 je docela dost. Ještě jsem koukal, že existuje služba "Microsoft Office 365 Small Business Premium 32-bit/x64 Czech předplatné 1 rok Eurozone Medialess" za nějaké 4000 Kč a je v ní zahrnuto 5 licencí. Chci se zeptat, může jí teda používat až 5 uživatelu (každý na jednom zařízení) nebo je to licence, kde jí může používat pouze 1 uživatel ale za to na 5 zařízeních? Pokud by to byla ta první možnost, vyplatilo by se to asi více.

Ano si vysvětli tak, že licenčně to udělat můžeš. Co se týká ceny, je to vždy o jednání. Platí, že licence je pro jednoho uživatele, ale pozor píšeš o 4000/rok. "MS to být musí, nic jiného není z interních důvodu povoleno." tohle se mi moc nepozdává.Jinak já bych to momentálně řešil LibreOffice a MS Office, pokud teda jsou nezbytné, bych koupil až při hromadné objednávce. Na tři kousky ti asi nikdo slevu nedá.PrasatkoPee

Všechno, co jsi popsal, je v pořádku.Jen si pohlídej, aby Windows nebyla ve verzi Home, kvůli doméně.

Na té alze mají napsáno buď "Windows 8 64bit" nebo "Windows 8 Pro 64bit". Půjdou do domény oba, nebo jen ten PRO?

"Windows 8" bude překlep. Do domény lze s Windows 8 Pro a výše.Ještě k tomu předplatnému.My na to nejsme zvyklí, ale nevypadá to tak špatně. U PKC dáš pro 5 PC cca 5x 4.000 = 20.000. U předplatného dáš za 5 let do 5 PC cca 5x3.100=15.500.5 let je předpokládaná životnost PC. (Čili u PKC bys platil novou licenci)Výhoda u předplatného:- rovnoměrné financování- JEDNOTNÁ verze ve firmě (třeba nejnovější)- připojení/synchronizace na ExChange (maily, kalendář) Sám nad tím špekuluju.

Špatně počítáš.Předplatné Off365 stojí cca 3000,- bez DPH na 1 rok a 1 PC. Za 5 let dáš za 5 PC 5x5x3000,-=75000,- Při koupi PKC je to doma už druhým rokem. Nákup 3packu nebo 5packu není podstatně výhodnější, sleva je v řádu desetikorun.Navíc při běžných rychlostech AžDSL nemůže pracovat současně ve firmě více jak 7 uživatelů, jinak nastávají nepřijatelné lagy.Office365 je strašná zlodějina a vyplatí se pouze studentům VŠ.

Nemám to úplně prošpekulované, ale tady uvádí cenu 3.140 za 5 PC na 1 rokhttp://www.sw.centrum.cz/podnikani-a-domacnost/kan...

Tady říkají něco trochu jiného:http://office.microsoft.com/cs-cz/business/office-onl...

To, co tě zmátlo, je PŘENOSITELNOST. Ta je na 5 PC a 5 mobilních zařízení. Ale licence je jen na 1 uživatele a 1 rok.

Je to tak. Je to cena za 1 uživatele, takže to ztrácí cenovou přitažlivost.

Upřesnění. Do domény s Windows 8 Pro.Nižší verze je Windows 8. Není tam už to Home Premium. Mea culpa.

Díky, beru Win 8 Pro + nakonec kupuji 3 x licenci na office 2010 pro podnikatele. Je nutné to mít hned, jinak časem budou multi-licence. Ty MS 365 jsou docela výhodné, bohužel, momentálně není čas ty tři uživatele zasvěcovat do nového prostředí. takže ještě jednou díky všem, co zde přispěli svou radou ;)

Office365 jsou jen forma předplatného, produkt je úplně stejný, jako když si koupíš krabicovku nebo jinou formu licence. Tj uživatelům to je úplně fuk, ten Word bude furt stejný, ať už ho zaplatíš jednorázově nebo každoročně.

"Office365 jsou jen forma předplatného, produkt je úplně stejný, jako když si koupíš krabicovku nebo jinou formu licence"No, není.Office365 je předplatné, které obsahuje několik verzí (plánů) nabízejících mix různých služeb a někdy i licencí pro desktop.Je docela složité se v tom vyznat.

Ano, to jsem se přece snažil napsat. Office365 není produkt, ale forma prodeje. Touto formou se prodává opravdu velká řada produktů, některé z nich jsou vysloveně služby, třeba Exchange OnLine, tam to v podstatě ani jinak prodávat nejde. Některé produkty, prodávané přes Office365 jsou ale v nabídce i jako krabicové, třeba MS Office. V tomto případě se technicky vzato jedná o stejný produkt, jako v té krabici.Asi jako když si pronajmu nebo koupím auto - jsou úplně jiné vlastnické vztahy i způsob účtování, ale to auto je stejné.

Ale Office365 je produkt."Asi jako když si pronajmu nebo koupím auto - jsou úplně jiné vlastnické vztahy i způsob účtování, ale to auto je stejné."To taky není pravda.Když si budeš platit Odvoz1000, tak letos tě bude vozit taxík Auto2010, příští rok třeba Auto2015, v ceně budeš mít 20 obědů a 30 noclehů měsíčně, max. 4 spolujezdce. Žádné auto si nepronajímáš, jen zvedneš telefon a zadáš požadavek na odvoz z Francie domů.Pak si budeš platit Odvoz1000 Super a ke stávajícím službám budeš mít ještě pronájem Auta (aktuální model). Takže máš k dispozici taxíka nebo pronájem auta.Ale Odvoz1000 není forma prodeje Auta.