» Poradna » Notebooky

Notebook a externí monitor

Dobrý den, notebook jsem připojil k externímu monitoru a automaticky se mi přepne do režimu Optimus v ovládacím panelu Nvidia , a nejde mi nic jiného zvolit, mám tam prostě na výběr jen tento režim.Nevíte někdo jak by to šlo ňak přepnout na integrovanou grafiku nebo na Nvidia GPU.Díky za odpověď

Odpovědi na otázku

ak je externý video výstup napojený na Nvidia gpu tak musí ísť Nvidia gpu.

Právě že, ne přepne se na Optimus

neries, pouzivaj. Optimus je nazov technologie, ktora v pripade ze nieje pozadovany vykon pouziva integrovanu grafiku a v pripade, ze je pozadovany vykon, dedikovanu grafiku. Nic viac, nic menej. Ty si to nemas prepinat sam, robi sa to automaticky, resp. mozes niektorej aplikacii povolit pouzivat nvidiu.

Jasný no, ale dost mi to snižuje fps u když hraju hry.

nema dovod, hra sa prepne na nvidiu ci mas externy monitor alebo interny.

Mám externí monitor a prostě ten pokles fps tam je

skús v biose.(mám desktop AMD s integrovanov gpu a vbiose tri nadstavenia auto,int,ext.) optimus sa dal softwerovo nadstaviť alebo spustiť hru z manualnim zapnutím ext gpu.(skúsenosti prvá gen. koky späť a asi linux)