» Poradna » Notebooky

Notebook a externí monitor 144HZ

ZdravímChtěl jsem se zeptat, mám nový notásek, který krásně faká. Jelikož mi odešel monitor, který jsem k němu používal, chtěl bych pořídit nový. Koukám po monitoru s 144Hz. Někde jsem četl, že 144Hz mi bude NTB podporovat pouze přes DisplayPort, ale mám jenom HDMI. Je to pravda? Nebo normálně můžu zapojit monitor přes HDMI a pojede mi na 144Hz? Díky moc

Odpovědi na otázku

To záleží na HDMI výstupu na notebooku a na HDMI vstupu na monitoru. Například můj monitor umí fullHD 120 Hz přes HDMI a 144 Hz přes DP.

Dobře.. chápu.. teď akorát.. jak to poznám, jestli zvládne to či ono?

Podívej se do specifikací/manuálu notebooku a monitoru. Zajímat tě bude hlavně verze HDMI (1.4 a vyšší) a DP (1.2 a vyšší). Trocha googlení taky neuškodí.

Nějakým koumáním jsem zjistil, že to má HDMI 2.0 a píšou tam, že to zvládne až 4K rozlišení, i když to není to, co žádám, přece jenom frekvence jsou trochu něco jiného. Mám tedy brát za to, že HDMI 2.0 mi bezproblémů pojede s 144Hz monitorem? :)